Fiat 126p i 125p - rząd wypłaci rekompensaty
Źródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Rząd kontynuuje wypłacanie rekompensat za niedostarczone auta

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
16 Lutego 2021

Fiat 126p i Fiat 125p (później FSO 1300/1500) oferowane były w latach 80 w systemie przedpłatowym. Niestety, nie każdy kto wyłożył gotówkę na upragnione auta, doczekał się ich dostarczenia. Rząd obiecał rekompensaty i kontynuuje ich wypłacanie - podano właśnie ich wysokość na drugi kwartał 2021 roku.

Polska motoryzacja umarła lata temu, ale wciąż są wśród nas kierowcy, którzy pamiętają, ile wysiłku wymagał zakup Fiata 125p lub 126p w latach 80.

Wielu jest też kierowców, którzy zdecydowali się na „zakup” polskiego auta, ale nigdy go nie otrzymali - dla tych ostatnich mamy dobre wieści.

Fiat 126p i 125p - Za niezrealizowany zakup państwo wypłaci nawet 19 tys. złotych.

W PRL-u, czego młodsi z nas mogą nie wiedzieć, zakup samochodu był znacznie trudniejszy niż obecnie. Nie wystarczyło dysponować odpowiednią kwotą - zapotrzebowanie na pojazdy było ogromne. W latach 80 rząd premiera Wojciecha Jaruzelskiego wprowadził system przedpłat na nowe samochody z FSO.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Kierowcy zainteresowani polskimi autami musieli najpierw wpłacić część należnej za nie kwoty, a następnie uzbroić się w cierpliwość i liczyć, że będziemy jednym ze szczęśliwców, do których trafi najbliższa partia pojazdów. Jeśli się nie udało, trzeba było czekać dalej... wielu z kierowców nie doczekało się upragnionego auta i zapomniało o przedpłacie.

Fiat 126p i 125p stanowiły kiedyś symbol luksusu. Nie każdy jednak otrzymał zamówione auta

Ci, którzy nie załapali się na Polskiego Fiata, mogą otrzymać od rządu rekompensatę. Właśnie podano kwoty obowiązujące w drugim kwartale 2021 roku. Jest to:

  • Osoby, które decydowały się na Fiata 126p, otrzymają 13 852,00 zł.
  • Niedoszli właściciele FSO 1500 otrzymają 19 629,00 zł.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł