ZDrogi.pl
Ferrari zniszczone przez pracownika myjni

Reddit: r/IdiotsInCars

Pracownik myjni wskoczył do Ferrari klienta. Rozbił je na krawężniku - Wideo

8 Marca 2021

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Udostępnij:

Ferrari 458 Italia to marzenie wielu fanów motoryzacji - trudno dziwić się pracownikowi myjni, który mając pod ręką ten włoski bolid (i klucze od niego) postanowił się przejechać. Niestety - była to dość kosztowna przygoda. Zdecydowanie taniej wyszłoby wy

Wiele wskazuje na to, że praca w myjni jest pełna pokus - często słyszy się o pracownikach, którym zabrakło silnej woli, aby oprzeć się mytym supersamochodom. Przynajmniej raz w miesiącu ultradrogie auto klienta zostaje rozbite na krawężniku/rondzie/latarni przez pracownika myjni.

Ferrari 458 Italia - ostatnie chwile

Tym razem ofiarą padło Ferrari 458 Italia. Skończyło się dość „tradycyjnie” na poślizgu i uderzeniu w krawężnik. Umiejętności pracownika stacji wystarczyły na pokonanie raptem kilku/kilkunastu metrów.

Ferrari 458 Italia to włoskie superauto, którego silnik przekazuje aż 570 KM na tylną oś - nietrudno więc o wypadek - szczególnie jeśli to nasz pierwszy kontakt z superautem i nie wiemy, czego się po nim można spodziewać. Boleśnie przekonał się o tym pracownik pewnej myjni znajdującej się w Turcji.

Jak wyglądały ostatnie chwile Ferrari? Zobaczcie sami.

Przypomnijmy, że Ferrari 458 Italia to włoskie superauto, które zaprezentowano 15 września 2009 na targach we Frankfurcie. Italia jest następcą F430 i napędzana jest przez V8 o pojemności 4,5 l. Za stylistykę auta odpowiedzialne jest biuro Pininfariny.

Samochód może rozpędzić się do 340 km/h, a na osiągnięcie pierwszej "setki" potrzebuje raptem 3,5 s. Co nas rozbawiło - Wikipedia twierdzi, że 458 Italia spala średnio 13,7 l/100 km.

W sierpniu 2013 roku Ferrari zaprezentowało wzmocnioną wersję auta o nazwie 458 Speciale, w której silnik V8 o pojemności 4,5 l został wzmocniony do 605 KM i 540 Nm. W tym czasie była to najpotężniejsza wolnossąca jednostka V8, jaką kiedykolwiek stworzono w Maranello. Do 100 km/h Speciale przyspiesza w 3,0 s, a do 200 km/h w 9,1 s. To odpowiednio o 0,5 s i 1,3 s szybciej niż 458 Italia.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Piotr Szczurowski

Moim zdaniem samochody są najbardziej zbliżonym do żywej istoty tworem człowieka. Każdy ma swój charakter, historię i potrafi budzić emocje. Od kilkunastu lat śledzę na bieżąco świat motoryzacji, choć najbliższe memu sercu są pojazdy z przełomu lat 80/90. Jestem głównym wydawcą portalu zDrogi.pl i dzielenie się pasją z użytkownikami naszego serwisu sprawia mi ogromną satysfakcję.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Policja poszukuje złodzieja paliwa. Trzykrotnie zatankował i nie zapłacił

Aktualności

Policja poszukuje tego mężczyzny. Popełnił przestępstwo

Czytaj więcej >

Aktualności

41-letni motocyklista zaatakował rowerzystę maczetą. Poszkodowany stracił dłoń

Czytaj więcej >

Aktualności

Strażak otrzymał wezwanie do wypadku. Gdy zobaczył ofiarę jego serce zamarło

Czytaj więcej >

Aktualności

Egzaminy na prawo jazdy będą zdecydowanie droższe? Przyszłe opłaty będą dużo wyższe

Czytaj więcej >
18-latek zaatakował przechodnia nożem, bo zwrócił mu uwagę

Aktualności

Zwrócił 18-latkowi uwagę, aby nie kopał samochodów. Otrzymał pięć ciosów nożem

Czytaj więcej >
Artur szpilka popełnił trzy wykroczenia. Pochwalił się tym w sieci

Aktualności

Artur Szpilka zamieścił nagranie w sieci. Popełnił przynajmniej trzy wykroczenia

Czytaj więcej >