ZDrogi.pl > Na drogach > Fatalny incydent na przejeździe kolejowym. Szynobus uderzył w ciężarówkę
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:06

Fatalny incydent na przejeździe kolejowym. Szynobus uderzył w ciężarówkę

PSP Tarnobrzeg
Policja Podkarpacka

Chwila nieuwagi była główną przyczyną fatalnego incydentu na jednym z podkarpackich przejazdów kolejowych. Kierujący samochodem ciężarowym zignorował znak STOP, po czym wjechał na tory.

Do niezwykle groźnego zdarzenia doszło w poniedziałek 6 grudnia na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Jadachach w powiecie tarnobrzeskim. 

Około godziny 13.30 lokalne służby zostały poinformowane o poważnym incydencie z udziałem samochodu ciężarowego oraz szynobusu relacji Rzeszów - Lublin, do którego doszło na terenie gminy Nowa Dęba.

Według wstępnych ustaleń miejscowej policji 21-letni kierowca kierujący pojazdem ciężarowym, jadąc lokalną drogą w kierunku lasu, nie zachował odpowiedniej ostrożności i nie zastosował się do znaku STOP, doprowadzając tym samym do groźnego zderzenia z szynobusem relacji Rzeszów – Lublin.

Wiadomo, że w chwili zdarzenia w pojeździe ciężarowym znajdował się również pasażer.

Szynobusem podróżowało 15 osób. W wyniku wypadku 31-letni maszynista i dwoje pasażerów (21-letnia kobieta z powiatu kolbuszowskiego i mieszkaniec Tarnobrzega) zostali przewiezieni do placówek medycznych w Tarnobrzegu i Mielcu.

Mundurowi, którzy pracowali na miejscu zdarzenia ustalili, że obaj kierowcy w chwili wypadku byli trzeźwi.

Aktualnie trwa ustalanie szczegółowych okoliczności, jak i przyczyn tego groźnego zdarzenia.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Podkarpacka Policja