F1
Źródło: Alpha Tauri

Kolejny zespół zaprezentował swój bolid. Alpha Tauri chce namieszać w stawce

Piotr DutkaPiotr Dutka
19 Lutego 2021

Kolejna prezentacja w środowisku F1. Alpha Tauri zaprezentowało swój nowy bolid na sezon 2021. Wielu ekspertów przyznaje, że model AT02 może namieszać w stawce i wprawić w zakłopotanie największych graczy na scenie motorsportu. Za sterami maszyny zasiądą Pierre Gasly oraz debiutant Yuki Tsunoda.

Alpha Tauri pokazała nowy bolid. Świat F1 przywitał nowy pojazd na sezon 2021.

Do pierwszej prezentacji bolidu doszło w poniedziałek 15 lutego. Dokonała jej ekipa McLarena, która ujawniła światu nowy pojazd prosto z fabryki z Woking. Utytułowana ekipa chce nawiązać do swoich klasowych lat i marzy o nawiązaniu walki z czołówką F1. Model MCL35M ma nawiązać do najlepszych lat.

Kilka dni później wszystkie karty odkryła również stajnia z Faenzy, która jako druga ekipa w stawce pokazała światu swoją nową maszynę. Na pierwszy rzut oka widać, że malowanie jest zdecydowanie inne. Na pierwszym planie można zauważyć granatowy kolor, natomiast ubiegłoroczna przewodnia biel została zrzucona na drugi plan i można ją zaobserwować głównie na bokach podwozia.

Wiele osób wskazuje, że to może być przełomowy sezon dla całej ekipy. Jeszcze wyraźniejsza współpraca z Red Bullem, może przynieść wymierne korzyści dla obu zainteresowanych stron. Inżynierowie zespołu wskazują, że wykonali kawał dobrej roboty, aby bolid w nowej kampanii był jeszcze bardziej konkurencyjny.

- Wykonaliśmy multum pracy przy rozwoju bolidu na rok 2021 i wykraczają one daleko poza to, co wynikało z regulaminu. Musieliśmy zmienić niemal wszystkie części aerodynamiczne. Opracować na nowo nawet te elementy, które nie są widoczne - podkreślił Jody Egginton, dyrektor techniczny Alpha Tauri.

Wybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaWybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

 

Wszyscy fani zespołu mogą z optymizmem patrzeć w przyszłość. Mówi o tym szef zespołu, Franz Tost, który wskazuje, że stajnie z Faenzy reprezentują bardzo utalentowani kierowcy. Szczególne słowa uznania kieruje pod adresem Pierra Gaslego, który w ubiegłym sezonie zdołał wygrać wyścig F1 na słynnym torze Monza.

Austriak informuje również o potencjalnych celach zespołu oraz szansach na ich realizacje. Podsumował również dyspozycje młodego Francuza w ubiegłym sezonie.

„Nasze nastawienie przed tegorocznym sezonem jest jasne. Chcemy ponownie stanąć na najwyższym stopniu podium. To zawsze jest naszym celem. Jesteśmy jednak świadomi, że w normalnych okolicznościach jest to niemożliwe. Na Monzy dysponowaliśmy bardzo szybkim samochodem, a Gasly przejechał fantastyczny wyścig. Nie popełnił żadnego błędu i dopisało mu również szczęście w kwestii kary dla Hamiltona” - przekazał

„Jestem przekonany, że jest bardzo szczęśliwy z faktu, iż nasza współpraca jest kontynuowana. On uwielbia nasz zespół, a my uwielbiamy jego. Jeżeli Pierre w nadchodzącym sezonie zaprezentuje się tak, jak w roku ubiegłym, to uważam, że dostanie kolejną szansę od Red Bulla lub zgłosi się po niego jakiś inny zespół.” -powiedział Tost.

„Gasly posiada wszystkie potrzebne cechy, aby odnieść duży sukces w F1”– podsumował szef AlphaTauri, w wywiadzie udzielonym dla La Gazetta dello Sport.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Dziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoDziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoCzytaj dalej

Następny artykuł