ZDrogi.pl > Motorsport > Kolejny zespół zaprezentował swój bolid. Alpha Tauri chce namieszać w stawce
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:44

Kolejny zespół zaprezentował swój bolid. Alpha Tauri chce namieszać w stawce

F1
Alpha Tauri

Alpha Tauri pokazała nowy bolid. Świat F1 przywitał nowy pojazd na sezon 2021. 

Do pierwszej prezentacji bolidu doszło w poniedziałek 15 lutego. Dokonała jej ekipa McLarena, która ujawniła światu nowy pojazd prosto z fabryki z Woking. Utytułowana ekipa chce nawiązać do swoich klasowych lat i marzy o nawiązaniu walki z czołówką F1. Model MCL35M ma nawiązać do najlepszych lat.

Kilka dni później wszystkie karty odkryła również stajnia z Faenzy, która jako druga ekipa w stawce pokazała światu swoją nową maszynę. Na pierwszy rzut oka widać, że malowanie jest zdecydowanie inne. Na pierwszym planie można zauważyć granatowy kolor, natomiast ubiegłoroczna przewodnia biel została zrzucona na drugi plan i można ją zaobserwować głównie na bokach podwozia.

Wiele osób wskazuje, że to może być przełomowy sezon dla całej ekipy. Jeszcze wyraźniejsza współpraca z Red Bullem, może przynieść wymierne korzyści dla obu zainteresowanych stron. Inżynierowie zespołu wskazują, że wykonali kawał dobrej roboty, aby bolid w nowej kampanii był jeszcze bardziej konkurencyjny.

- Wykonaliśmy multum pracy przy rozwoju bolidu na rok 2021 i wykraczają one daleko poza to, co wynikało z regulaminu. Musieliśmy zmienić niemal wszystkie części aerodynamiczne. Opracować na nowo nawet te elementy, które nie są widoczne - podkreślił Jody Egginton, dyrektor techniczny Alpha Tauri.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Wszyscy fani zespołu mogą z optymizmem patrzeć w przyszłość. Mówi o tym szef zespołu, Franz Tost, który wskazuje, że stajnie z Faenzy reprezentują bardzo utalentowani kierowcy. Szczególne słowa uznania kieruje pod adresem Pierra Gaslego, który w ubiegłym sezonie zdołał wygrać wyścig F1 na słynnym torze Monza.

Austriak informuje również o potencjalnych celach zespołu oraz szansach na ich realizacje. Podsumował również dyspozycje młodego Francuza w ubiegłym sezonie. 

„Nasze nastawienie przed tegorocznym sezonem jest jasne. Chcemy ponownie stanąć na najwyższym stopniu podium. To zawsze jest naszym celem. Jesteśmy jednak świadomi, że w normalnych okolicznościach jest to niemożliwe. Na Monzy dysponowaliśmy bardzo szybkim samochodem, a Gasly przejechał fantastyczny wyścig. Nie popełnił żadnego błędu i dopisało mu również szczęście w kwestii kary dla Hamiltona” - przekazał

„Jestem przekonany, że jest bardzo szczęśliwy z faktu, iż nasza współpraca jest kontynuowana. On uwielbia nasz zespół, a my uwielbiamy jego. Jeżeli Pierre w nadchodzącym sezonie zaprezentuje się tak, jak w roku ubiegłym, to uważam, że dostanie kolejną szansę od Red Bulla lub zgłosi się po niego jakiś inny zespół.” - powiedział Tost. 

„Gasly posiada wszystkie potrzebne cechy, aby odnieść duży sukces w F1” – podsumował szef AlphaTauri, w wywiadzie udzielonym dla La Gazetta dello Sport.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Powiązane