ZDrogi.pl > Aktualności > Ekstremalnie niebezpieczne wyzwanie podbija sieć. Twoje życie może być zagrożone
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:03

Ekstremalnie niebezpieczne wyzwanie podbija sieć. Twoje życie może być zagrożone

Pixabay
Pixabay

Popularność aplikacji Tik Tok wzrasta w gwałtownym tempie z miesiąca na miesiąc. Na tej niezwykle popularnej platformie pojawiło się niezwykle niebezpieczne wyzwanie powiązane z samochodami. Wiele osób może być w poważnym niebezpieczeństwie.

Internetowe wyzwania od wielu lat mogą pochwalić się niesłabnącą popularnością. Wiele osób aktywnie bierze udział w tego typu akcjach, nierzadko promując w ten sposób wiele pozytywnych akcji.

Ice Bucket Challenge czy #Hot16Challenge to najbardziej znani, aczkolwiek niejedyni przedstawiciele tego gatunku.

Niestety, ale w istnieją również negatywne wyzwania, które w bezpośredni sposób zagrażają zdrowiu, a nawet życiu wielu osób. Do tej grupy kwalifikuje się nowe wyzwanie, znane pod nazwą Lug Nut Challenge. Jest ono promowane za pomocą wcześniej wspomnianej aplikacji Tik Tok.

O co chodzi w wyzwaniu Lug Nut Challenge?

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Jego głównym założeniem jest poluzowanie śruby bądź też nakrętki mocującej koła w samochodzie. Efektem finalnym, będzie nagranie efektu tego bezmyślnego działania.

Niestety, ale w pogoni za modą i sławą, ofiarami bezmyślnych użytkowników aplikacji stają się zwykłe osoby, które nie wiedzą, że ich zdrowie jest poważnie zagrożone.

Nie jest żadną tajemnicą, że potencjalna utrata koła w czasie jazdy jest śmiertelnie niebezpieczna. Może ona skutkować poważnym wypadkiem, który może zebrać śmiertelne żniwo.

@flow350zchicago

My lug nut broke 😫

♬ Oh No - Kreepa

Podkreślamy, że dla własnego bezpieczeństwa warto co jakiś czas sprawdzać dokręcenie śrub w kołach. Kiedy są poluzowane, koło nagle nie odpadnie, najpierw towarzyszy temu charakterystyczne stukanie w czasie jazdy, które może być odczuwalne na kierownicy. 

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected];

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Motocaina.pl

Powiązane