ZDrogi.pl > Motorsport > Dramatyczny wypadek w F1. Bolid uderzył w bandę przy 300 km/h
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:06

Dramatyczny wypadek w F1. Bolid uderzył w bandę przy 300 km/h

italy24news.com
italy24news.com

Dramatyczny incydent podczas sesji treningowej przed Grand Prix Arabii Saudyjskiej. Młody kierowca Ferrari Charles Leclerc z wielką siłą uderzył w bandę. Z bolidu włoskiego zespołu praktycznie nic nie zostało.

W wyniku tego zdarzenia piątkowa sesja treningowa została przedwcześnie zakończona. Monakijczyk z wielką siła wbił się jedną z band okalających tor na zakręcie numer 22.

Bolid Ferrari rozbił się przy niebagatelnej prędkości niemal 300 km/h. O sile uderzenia mogą świadczyć rozległe uszkodzenia maszyny.

Na szczęście utalentowany kierowca wyszedł z incydentu bez szwanku. Opuścić rozbity pojazd o własnych siłach, informując fanów, że nie doznał poważniejszych obrażeń.

Kierowca Ferrari zanotował 10 czasu w FP2. Pięć minut przed końcem sesji, stracił panowanie nad swoim Ferrari SF21, kiedy to najechał na krawężnik. Finalnie wbił się w bariery na niezwykle wymagającym zakręcie numer 22.

Leclerc bardzo szybko trafił do centrum medycznego, gdzie przejdzie wymagane badania.

Moment zdarzenia można zobaczyć na poniższym nagraniu.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Formuła 1

Powiązane