ZDrogi.pl > Na drogach > Dramatyczny finał nielegalnego wyścigu. Kierowca rozbił BMW M3 przy 300 km/h - Wideo
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:58

Dramatyczny finał nielegalnego wyścigu. Kierowca rozbił BMW M3 przy 300 km/h - Wideo

Youtube
Youtube

Potworny incydent podczas jednego z nielegalnych wyścigów ulicznych. Pewien kierowca BMW M3 tak zaciekle walczył o zwycięstwo, że mógł za nie zapłacić najwyższą cenę. Efekt brawurowej jazdy z prędkością ponad 300 km/h dosłownie mrozi krew w żyłach.

O popularności nielegalnych wyścigów samochodowych nie trzeba nikomu przypominać. Pomimo że w świetle prawa ich organizacja jest zabroniona, na całym świecie jest wielu amatorów mocnych wrażeń, którzy chcą poczuć dreszcz adrenaliny.

Idealnym przykładem może być incydent, do którego doszło jakiś czas temu na autostradzie N1 w Kapsztadzie w RPA.

Młody, 26-letni kierowca stracił panowanie nad swoim BMW M3 i ogromną siłą uderzył w barierki bezpieczeństwa. Impet był tak duży, że samochód dosłownie wystrzelił w powietrze i przeleciał kilkaset metrów.

Moment zdarzenia został zarejestrowany przez jednego ze świadków, który nagrywał wyścig z pobliskiego mostu. Do sieci trafił również drugi materiał, który został uwieczniony w kabinie rozbitego auta.

Na filmiku widać, że BMW jedzie na równi z drugim pojazdem. Zamknięty licznik przy wyłączonej kontroli trakcji wskazuje niebagatelną prędkość 300 km/h.

Niestety, ale finał głupoty kierowców mógł być tylko jeden. 26-letni właściciel M3 trafi panowanie nad swoim autem, a chwilę później przelatuje przez barierki i ląduje ponad 200 metrów dalej.

Choć wydaje się to nieprawdopodobne, dwóch mężczyzn znajdujących się w roztrzaskanym aucie przeżyło to zdarzenie. 26-letek poniósł poważne obrażenia nóg i musiał poddać się amputacji kończyn. Dodatkowo miał złamany obojczyk. Pasażer wyszedł z tego incydentu praktycznie bez szwanku.

Według informacji podanych przez lokalne media, poszkodowany 26-latek poinformował o tym, że nie zrezygnuje z wyścigów i gdy tylko nadarzy się okazja, wsiądzie za kierownicę. Jak sam podkreślił, dojdzie do tego jedynie w kontrolowanych warunkach.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl