ZDrogi.pl > Na drogach > Donald Tusk ponownie łamie przepisy. Przyłapano go na gorącym uczynku
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 15:06

Donald Tusk ponownie łamie przepisy. Przyłapano go na gorącym uczynku

Donald Tusk znowu łamie przepisy
credit ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Całkiem niedawno Donald Tusk, jeden z najbardziej wpływowych polityków w kraju, stracił prawo za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Szef PO musi teraz korzystać z innych środków transportu lub siadać na fotelu pasażera.

Polityk często korzysta też z hulajnogi elektrycznej - okazuje się, że i na niej nie zawsze stosuje się do obowiązujących przepisów.

Donald Tusk został przyłapany przez paparazzich, jak jedzie na hulajnodze po swoim rodzinnym Sopocie. Przy okazji ponownie popełnił wykroczenie... przejeżdżając na hulajnodze po przejściu dla pieszych.

Zgodnie z przepisami, które weszły w życie 20 maja tego roku, osoba, która wchodzi na przejście dla pieszych, zobowiązana jest zejść z hulajnogi i przeprowadzić ją przez jezdnię. W innym przypadku grozi mandat w wysokości 100 zł. Polityk więc nie zna aktualnych przepisów... lub je ignoruje.

Przypominamy, że Donald Tusk stracił prawo jazdy 20 listopada. Został zatrzymany na trasie między Warszawą a Gdańskiem, gdy w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, pędził swoją skodą 107 km/h.

Polityk stracił prawo jazdy na 3 miesiące oraz otrzymał 10 punktów karnych i mandat

Nagranie z zatrzymania Tuska udostępniamy poniżej:

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Powiązane