Donald Tusk kupił żonie drogie auto
Źródło: MATEUSZ SLODKOWSKI/AFP/East News

Donald Tusk kupił żonie samochód wart 300 tys. zł

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
3 Grudnia 2020

Donald Tusk nie pełni już funkcji przewodniczącego Rady Europejskiej, ale wciąż nie może narzekać na zarobki. Właśnie kupił wyjątkowy prezent żonie. Małgorzata Tusk po ulicach płynąć będzie w luksusowym Lexusie wartym tyle, co małe mieszkanie.

Donald Tusk, były premier, kupił swojej małżonce luksusowy prezent

podarunek wart jest tyle, co mieszkanie - informuje „Super Express”. Chodzi o samochód za 300 tys. zł.

Mija właśnie sześć lat od wyboru Donalda Tuska na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej. Z informacji gazety wynika, że były premier kupił małżonce nowego Lexusa RX 450H o wartości 300 tys. zł. Dziennik podkreśla, że choć dla zwykłego człowieka jest to ogromna kwota, to dla Tuska nie jest to wielki wydatek. Polityk na stanowisku szefa Rady Europejskiej zarabiał 100 tys. zł miesięcznie.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Donald Tusk wciąż może pozwolić sobie na spore wydatki

W tej chwili Tusk zarabia znacznie mniej, co wcale nie oznacza, że mało. Jako szef Europejskiej Partii Ludowej otrzymuje miesięczną pensję w wysokości około 30 tys. zł. „Najważniejsze, że szanowna małżonka jest szczęśliwa i w poczuciu luksusu może się udać na pyszną kawę z przyjaciółką” – komentuje gazeta.

Donald Tusk kupił żonie Lexusa

Nowy lexus RX 450H kosztuje 300 tys. zł i to właśnie takim samochodem porusza się od niedawna Małgorzata Tusk. Pod maską japońskiego SUV-a znajduje się 3,6-litrowa V6 o mocy 263 KM. Cały układ hybrydowy ma 313 KM, co pozwala przyspieszyć do setki w 7,7 s i maksymalnie rozpędzić się do... 200 km/h. RX jest potężnym SUV-em o długości 489 cm i masie 2,1 tony.

Obecna generacja RX (AL20) zadebiutowała podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Nowym Jorku w kwietniu 2015 r. W samych tylko Stanach model sprzedał się w 2019 roku w ilości ponad 100 tys. egzemplarzy.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł