Cristiano Ronaldo Bugatti Centodieci
Źródło: Photo By Bugatti

Niezwykły prezent urodzinowy Cristiano Ronaldo. Kupił bardzo drogie Bugatti

Piotr DutkaPiotr Dutka
16 Lutego 2021

Cristiano Ronaldo to niewątpliwie jeden z najlepszych zawodników w historii piłki nożnej. Zawodnik Juventusu postanowił w bardzo huczny oraz wyjątkowy sposób uczcić swoje 36 urodziny. Zdecydował się na zakup ultra drogiego modelu Bugatti o wdzięcznej nazwie Centodieci. Warto podkreślić, że na świecie istnieje jedynie 10 takich egzemplarzy, których cena po prostu zwala z nóg.

Cristiano Ronaldo z kolejnym super autem w swoim garażu. Kupił Bugatti Centodieci. Zapłacił prawdziwą fortunę.

O klasie oraz boiskowych wyczynach Cristiano Ronaldo wiadomo nie od dziś. Portugalski zawodnik jest uznawany za jednego z najlepszych, jak nie najlepszego piłkarza w dziejach światowego footballu.

5 lutego, gracz włoskiego Juventusu obchodził swoje 36 urodziny. Z tej okazji postanowił sprawić sobie wyjątkowy prezent. Zdecydował się na zakup rzadkiego Bugatti Centodieci. Limitowany francuski hipercar zasili pokaźną kolekcję piłkarza, cechuje się prawdziwymi perełkami.

Nie od dziś wiadomo, że Ronaldo jest stałym klientem Bugatti. Wcześniej kupił kilka modeli tej ekskluzywnej marki. Mowa o modelach Veyron, Chiron, a także La Voiture Noire, który kosztował go aż 18 milionów dolarów.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Piłkarz jest również właścicielem takich samochodów, jak Ferrari F430, Phantom Rolls-Royce, Lamborghini Aventador i kultowego Maserati GranCabrio.

Rok temu, jego druga połówka, argentyńska modelka, Georgina Rodriguez, również zaskoczyła go niezwykle drogim prezentem, kosztującym aż 600 000 funtów. Mowa oczywiście o Mercedesie G Wagon, którego zawodnik otrzymał na swoje 35. urodziny. Mimo wszystko Bugatti Centodieci prawdopodobnie pokonuje wszystkie z nich.

Nie jest żadną tajemnicą, że wyprodukowanych zostanie jedynie 10 sztuk tego wyjątkowego modelu. Wszystkie z nich zostało już dawno wyprzedane, jednak szczęśliwi nabywcy będą musieli poczekać z odbiorem do 2022 roku, ponieważ dopiero niedawno rozpoczęła się oficjalna produkcja.

Bugatti Centodieci

Na oficjalnej stronie Bugatti można przeczytać więcej o wyżej wspomnianym samochodzie. „Zainspirowany historycznym modelem Centodieci, który przesuwa wszelkie granice wyobraźni dzięki zapierającym dech w piersiach osiągom oraz pionierskiej konstrukcji”.

Wiele osób wskazuje, że Centodieci jest podobne do kultowego Chirona. Warto jednak podkreślić, że zamiast 560-konnego V12 mamy tu 8-litrowe W16, które jest w stanie wygenerować oszałamiające 1600 KM mocy. To o 100 KM więcej niż w Chironie.

Pierwsza setka pojawia się na liczniku już po 2,4 sekundy, a od 0 do 200 km/h auto przyspiesza w zaledwie 6 sekund. Prędkość maksymalną ograniczono natomiast elektronicznie do 380 km/h.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł