Corvette wygrane w loterii
Źródło: Materiały Prasowe

Mężczyzna wygrał Corvette C8 w loterii, ale nie ma dla niego samochodu

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
22 Stycznia 2021

Corvette C8 Stingray to auto, które śmiało można nazwać supersamochodem. Jeden z najlepszych sportowych modeli MADE IN USA trafi wkrótce do szczęśliwego mieszkańca Georgii.. pod warunkiem, że znajdzie się dla niego auto. C8 jest na tyle rozchwytywanym autem, że zamówienie jednej sztuki "od ręki" graniczy z cudem.

Pewien mieszkaniec Georgii niedawno wygrał na loterii nowiutką Corvette C8 Stingray. Pewnie jest wniebowzięty, ale ciężko będzie mu odebrać nagrodę.

Podczas rozmowy z Corvette Forum Dennis Kahler ujawnił, że kupił zdrapkę, w której wygrał nową Corvette o wartości do 107 tys. dolarów (mógł sobie do tej kwoty dowolnie skonfigurować model) oraz 250 tys. dolarów w gotówce. Organizator loterii miała współpracować z lokalnymi dealerami, aby dostarczyć zwycięzcy wymarzoną Corvette.

Corvette C8 jest rozchwytywane. Oczekiwanie na auto może trwać długie miesiące

Dennis wymarzył sobie idealny samochód - to model 2LT w kolorze Rapid Blue z pakietem Z51. Sugerowana cena „Vette” w takiej konfiguracji to 80 465 $, co oznacza, że pozostałe 26 535 dolarów trafi do jego kieszeni.

Pierwszą przeszkodą do zrealizowania marzenia jest to, że prawie każda Corvette C8 na rok 2021 ma już właściciela. Ponadto pierwszy dealer, który zgodził się na realizację zamówienia - Five Star Chevrolet, był skłonny zrobić to... za 10 000 dolarów marży.

Wybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaWybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

 

Corvette C8 Singray. Jeden z dealerów zaproponował pomoc

Na szczęście jest wiele innych dealerów skłonnych współpracować z organizatorem loterii. Jeden z nich zapowiedział, że będzie skłonny przyjąć zamówienie Dennisa, ale dopiero w trzecim kwartale roku, ale ​​nie możne zagwarantować terminu dostawy. Oznacza to, że wymarzone auto może trafić do zwycięzcy dopiero w 2022 roku (lub nawet później).

Przy okazji przypomnijmy, że plotki z amerykańskich mediów samochodowych sugerują, że Chevrolet planuje ekspansywną linię Corvette C8, w której skład wchodzić będą wersje Gran Sport, Z06 i ZR1 dostępne zarówno w nadwoziu coupe, jak i cabrio. Wszystkie o różnych mocach. Obecny wolnossący silnik V8 o pojemności 6,2 litra ma 495 KM i moment obrotowy 637 Nm. Dużo, ale pamiętajmy, że napewno dołączy do niego wersja z doładowaniem, która trafi do wersji takich jak Z06.

Spekuluje się, że wersja C8 Corvette ZR1 mogłaby zawierać hybrydową wersję tego układu napędowego z elektrycznie napędzaną przednią osią. Dzięki temu byłaby to nie tylko pierwsza hybrydowa Corvette, ale także pierwsza z napędem na wszystkie koła. Według wstępnych szacunków hybrydowy ZR1 z turbodoładowanym silnikiem i elektrycznym wspomaganiem mógłby rozwinąć moc do 900 KM. Taka wersja powinna dołączyć do oferty w okolicach 2023 roku.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Dziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoDziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoCzytaj dalej

Następny artykuł