Prawo jazdy odebrane na 3 miesiące
Źródło: policja.pl

Brawurowa jazda ulicami miasta. Szaleńczy rajd 19-latka zakończył się utratą prawa jazdy

Piotr DutkaPiotr Dutka
7 Stycznia 2021

Prawo jazdy jest zdecydowanie najważniejszym dokumentem każdego kierowcy. Niestety, ale spora liczba osób traci je w bardzo głupi sposób Idealnym przykładem jest pewien 19-latek, który postanowił łamać przepisy w samym centrum Jarocina.

Trzy miesiące rozbratu z prawem jazdy oraz 10 punktów karnych. Oto bilans 19-letniego pirata z Jarocina.

Niestety, ale piraci drogowi to wciąż bardzo poważny problem polskich dróg. Ich bezmyślne zachowanie może doprowadzić do ogromnej tragedii. Policja wciąż próbuje zwalczać to zjawisko, zatrzymując kolejne uprawnienia.

Tym razem, funkcjonariusze jarocińskiej drogówki mieli do czynienia z nieopierzonym piratem, który pędził ulicami miast 124 km/h.

Jak informuje policja, warunki atmosferyczne były wówczas dla kierowców bardzo niesprzyjające z uwagi na opady śniegu i tworzące się na drogach błoto pośniegowe. Przy takiej pogodzie, nie trudno o tragedię.

Do zatrzymania mężczyzny doszło 6 stycznia około godziny 23. Podczas pełnienia nadzoru nad ruchem drogowym w gminie Jarocin, tamtejsi mundurowi zauważyli osobowego Volkswagena Passata, który poruszał się z nadmierną prędkością. Bez chwili zawahania przystąpili do akcji.

Staruszek wjechał pod rozpędzoną ciężarówkę. Zginął w tragicznych okolicznościach - WideoStaruszek wjechał pod rozpędzoną ciężarówkę. Zginął w tragicznych okolicznościach - WideoCzytaj dalej

Kierowcą okazał się młody, 19-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Żerków. Swoje prawo jazdy odebrał nieco ponad rok temu. Brak odpowiedniego doświadczenia nie przeszkodził nastolatkowi w niebezpiecznym rajdzie ulicami miasta.

Prawo jazdy musiało zostać zatrzymane. 19-letni pirat drogowy przez najbliższe 3 miesiące musi jeździć autobusem.

Za popełnione wykroczenie, chodzi o przekroczenie dozwolonej prędkości mężczyzna został ukarany dodatkowo 10 punktami karnymi oraz mandatem w wysokości 500 zł.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na polskich drogach. Okres zimowy stwarza sporą liczbę sytuacji, które mogą zakończyć się w tragiczny sposób.

Za bardzo smutny przykład, może posłużyć sytuacja, która miała miejsce na DK92. W wyniku tragicznego zdarzenia zginął kierowca osobówki.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł