Bugatti Vision GT Concept stworzone w garażu
Źródło: Materiały Prasowe

Własnymi siłami stworzył auto, o jakim inni mogą pomarzyć

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
21 Października 2020

Bugatti tworzy auta niedostępne dla większości z nas. Jeśli jednak ktoś bardzo czegoś pragnie - znajdzie sposób. Z takiego założenia wyszedł pewien mechanik. Jego dzieło robi piorunujące wrażenie - auto wygląda jakby kosztowało kilka milionów. I nie ma w tym grama przesady!

„Standardowe” modele Bugatti znajdują się poza zasięgiem większości z nas. Co gorsza - ponad nimi stoją wyjątkowe egzemplarze, które istnieję w zaledwie jednej sztuce. Przy nich zakup Chirona jest równie prosty i osiągalny jak Daewoo Lanosa w komisie.

Co, więc jeśli nie stać cię na Bugatti, ale bardzo chciałbyś je mieć?

Zrób je sobie sam - z takiego założenia przynajmniej wyszedł bohater tego artykułu. Pewien mechanik z Azji, który na Facebooku znany jest jako Mechanic Jack, postanowił skonstruować własne superauto.

Bugatti Chiron było dla konstruktowa pojazdu zbyt pospolite?

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Poszedł na całość. Zamiast wzorować się na „pospolitym” Chironie, postanowił zbudować Vision Gran Turismo Concept.

Jest ono jednostkowym egzemplarzem zaprezentowanym przez Bugatti w 2015 roku. Oryginał znajduje się w rękach amerykańskiego kolekcjonera Hezy'ego Shakeda.

Bugatti - ultra ekskluzywny koncept w garażu skromnego mechanika

Korzystając z prostych narzędzi i własnego doświadczenia Mechanic Jack w około 4 miesiące stworzył imponującą replikę konceptu.

Pojazd bazuje na przestrzennej ramie pokrytej stalowymi panelami. Te na pewno ważą więcej niż oryginalne z włókna węglowego. Najważniejszy jednak jest wizualny efekt. Ten robi wrażenie i jest niemal w 100% wierny oryginałowi.

Niestety pod maską próżno szukać tysięcy koni. Auto napędzane jest silnikiem V8 - prawdopodobnie którymś z łatwo dostępnych Made In USA.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł