ZDrogi.pl > Aktualności > Bohaterska postawa mieszkańca Wrocławia. Uniemożliwił jazdę nietrzeźwemu kierowcy
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:39

Bohaterska postawa mieszkańca Wrocławia. Uniemożliwił jazdę nietrzeźwemu kierowcy

policja
policja

Policja zatrzymała nieodpowiedzialnego kierującego. Wszystko dzięki obywatelskiej postawie mieszkańca Wrocławia.

Do nietypowej, a zarazem groźnej sytuacji doszło na jednej z podwrocławskich stacji paliw. Dwóch mężczyzn czekających na terenie obiektu, zauważyło kierowcę zachowującego się bardzo podejrzanie. 

Zmotoryzowany, wysiadł ze swojego peugeota, a następnie chwiejnym krokiem poszedł na zakupy. Wrócił do samochodu i zdecydował się odjechać. Dalszą podróż uniemożliwił mu jeden ze świadków zdarzenia, który szybko zgłosił całą sprawę na policję.

Po chwili, na miejscu zdarzenia pojawił się patrol policji, która zatrzymała podejrzanego mężczyznę. Miał on znaczne trudności z utrzymaniem równowagi. Policjanci bez chwili zawahania, przystąpili do badania stanu trzeźwości kierującego, a pracowników stacji poprosili o zabezpieczenie monitoringu. 

Jak się okazało, podejrzany odmówił przeprowadzenia badania, a dodatkowo zaoferował mundurowych łapówkę, po 1000 złotych „na głowę”. Policjanci mieli zawieźć go do domu, a także odstąpić od czynności służbowych. 

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Oczywiście nietrzeźwy kierowca został poinformowany o ewentualnych konsekwencjach prawnych swoich czynów. Nadal jednak, usilnie próbował uniknąć odpowiedzialności, ponawiając swoją nietypową  propozycję.

Ostatecznie 63-latek, widząc, że jego oferta nie interesuje policjantów, zaczął im grozić. Od razu został zatrzymany i przewieziony do placówki medycznej celem pobrania krwi do badań, które potwierdzą lub wykluczą kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. 

Jego pojazd został odholowany na policyjny parking, a sam zainteresowany stracił już swoje prawo jazdy.

Warto zaznaczyć, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, próbę wręczenia policjantom korzyści majątkowej, a także wywieranie wpływu groźbą na funkcjonariuszy celem zmuszenia ich do zaniechania prawnej czynności służbowej, grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Powiązane