BMW kierowca uderzył kobietę
Źródło: youtube.com/TV Sudecka PL

BMW podczas manewrowania uderzyło kobietę. Kierowca odjechał, jakby nic się nie stało

Konrad KarpiukKonrad Karpiuk
25 Stycznia 2021

BMW w Piławie Górnej (woj. Dolnośląskie) przed godziną 20:00 cofając, uderzyło w bramę garażu. Odjeżdżając z miejsca zdarzenia, auto uderzyło jeszcze kobietę. Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie.

BMW narobiło szkód, a kierowca uciekł z miejsca zdarzenia

BMW na skutek nieprawidłowo wykonywanego manewru wyprzedzania, uderzyło w blaszaną bramę garażową, widocznie ją uszkadzając. Kierowca nie pofatygował się, aby zostawić do siebie jakikolwiek kontakt.

Ponadto odjeżdżając z miejsca zdarzenia, sprawca lusterkiem uderzył w rękę kobiety, która stała w okolicy i była świadkiem zdarzenia. To również nie zatrzymało kierowcy BMW przed ucieczką.

BMW

Jak podaje portal TV Sudecka, wszystko wydarzyło się 21 stycznia ok. godziny 19.50 w Piławie Górnej (woj. Dolnośląskie, powiat Dzierżonowski). Do incydentu doszło poza drogą publiczną, przy ul. Wąskiej.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Na miejscu interwencję podjęła drogówka z Dzierżoniowa oraz funkcjonariusze z Posterunku Policji w Piławie Górnej. Prowadzone jest obecnie postępowanie wyjaśniające okoliczności i przebieg zdarzenia.

BMW uciekło z miejsca kolizji. Kierowcy grożą poważne konsekwencje

Za ucieczkę z miejsca wypadku, bądź kolizji grożą poważne konsekwencje. Choć to ubezpieczyciel wypłaci pieniądze za szkody, to pieniądze towarzystwu zwróci sprawca.

Oprócz tego sama ucieczka jest karana. Dlatego uciekający zapłaci nie tylko za szkody, ale także za sam fakt ucieczki zostanie nałożony na niego mandat (w skrajnych przypadkach zostanie to uznane za przestępstwo, a nie wykroczenie).

Warto jednak zaznaczyć, że kary dotyczą jedynie świadomej ucieczki z miejsca kolizji. Jeśli np. kierowca nie wiedział, że coś się wydarzyło, może uniknąć konsekwencji.

Do takich sytuacji dochodzi np. wtedy, gdy kierowca nawet nie poczuł, że w coś uderzył lub uszkodził. Z kolei jeśli na nagraniu z monitoringu będzie widać, że sprawca zdarzenia wysiadł z pojazdu i obejrzał szkody, jego wina będzie oczywista. W innych wypadkach ma szansę się wybronić.

Trudno stwierdzić, jak było w przypadku BMW z Piławy Górnej. Biorąc jednak pod uwagę, że kierowca uderzył po drodze kobietę lusterkiem, raczej był świadomy swojego czynu.

Do ucieczek często dochodzi dlatego, że kierowca jest pod wpływem alkoholu, lub przewozi ze sobą nielegalne przedmioty. Wtedy potencjalne konsekwencje byłyby większe niż za samą ucieczkę z miejsca kolizji.

Źródło: tvsudecka.pl

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł