ZDrogi.pl > Na drogach > BMW wypadło z autostrady i przeleciało kilkadziesiąt metrów
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:37

BMW wypadło z autostrady i przeleciało kilkadziesiąt metrów

BMW wypadło z trasy
Wrocławska policja

BMW wypadło z drogi i przebiło barierki

BMW według relacji Wirtualnej Polski "przeleciało" 100 metrów po przebiciu barierek energochłonnych. Policja jednak nie precyzuje swoich informacji, mówiąc o "kilkudziesięciu metrach".

Do zdarzenia doszło w niedzielę 28 lutego na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Przed południem skierowano tam funkcjonariuszy wrocławskiej drogówki, aby zabezpieczyć zdarzenie.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili otrzymane informacje o aucie, które wypadło z trasy. BMW zostało uszkodzony w znacznym stopniu, co zresztą widać na zdjęciach.

Kierowca, oraz pasażerka trafili do wrocławskich szpitali. Policja podaje jednak, że ofiary zdarzenia nie są w stanie zagrożenia życia. Biorąc pod uwagę poziom uszkodzeń auta (widać, że wystrzeliły poduszki powietrzne), mogą oni mówić o sporym szczęściu.

BMW jechało za szybko względem panujących warunków

Według ustaleń funkcjonariuszy kierowca BMW nie dostosował prędkości do warunków na drodze i nie zachował należytej ostrożności. Podczas zjeżdżania z obwodnicy miał stracić panowanie nad pojazdem.

Nie wiadomo jednak jakie w tym momencie panowały warunki na drodze. Na zdjęciach pogoda wygląd na dobrą do jazdy. Nie mamy jednak informacji o natężeniu ruchu, być może ograniczenie prędkości było błędem infrastrukturalnym. Zwłaszcza, że później zapadła w związku z tym istotna decyzja.

Jak podaje Wirtualna Polska, w związku z tym zdarzeniem dokonano ważnej zmiany na tym odcinku drogi. Dopuszczalną prędkość obniżono z 140 do 120 km/h.

- Policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności podczas przemieszczania się po drogach, bo to od kierującego zależy w dużej mierze jego bezpieczeństwo, ale także bezpieczeństwo innych użytkowników dróg - czytamy na stronie wrocławskiej policji.

Warunki na drogach. Lepsza pogoda nie powinna usypiać naszej czujności

Choć obecnie mamy odwrót zimy i warunki na drodze, wciąż poranki są dosyć zimne i na drogach może być ślisko. To również nie jest jeszcze odpowiedni moment na zmianę opon na letnie.

Opony na letnie powinniśmy zmienić, gdy temperatura regulernie przekracza 7 stopni Celsjusza na plusie. Obecnie do takich temperatur dziennych jeszcze daleko.

Źródło: Wirtualna Polska

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Tagi: Wypadek BMW