ZDrogi.pl > Na drogach > Błyskawiczna "karma" za hamowanie przed maską. Sprawca będzie musiał zapłacić
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:55

Błyskawiczna "karma" za hamowanie przed maską. Sprawca będzie musiał zapłacić

kierowca-kolizja-na-drodze
Youtube.com STOP PIRAT

Kierowca uniknął kolizji, gdy nie został wpuszczony na lewy pas. Najwyraźniej uraziło to jego dumę, bo później próbował go "nauczyć" hamując przed maską. Skończyło się kolizją i mandatem.

Kierowca nagrywający to zdarzenie, zdecydował się na manewr wyprzedzania. Wykorzystał do tego lewy pas. Być może jechał nieco za szybko. Jednak to, co stało się później, nie usprawiedliwia w żaden sposób innego uczestnika ruchu.

Kierowca stworzył ogromne zagrożenie, bo chciał się "zemścić"

Kierujący skodą próbował wjechać na lewy pas, gdy nagrywający przyśpieszał. Autor filmu ostrzegł uczestnika ruchu klaksonem i zaczął hamować, żeby uniknąć zderzenia. To najwidoczniej zdenerwowało drugiego kierowcę.

Mężczyzna ze skody wcisnął gaz, wyprzedził autora filmu, zajechał mu drogę i zaczął złośliwie hamować. To oczywiście nie mogło skończyć się dobrze i doszło do kolizji. Jak pisze kanał STOP PIRAT, na miejsce wezwano policję, która stwierdziła winę kierowcy skody.

Co więcej, policjanci rozważali, żeby zamiast mandatu skorzystać z możliwości skierowania od razu sprawy do sądu. W takich przypadkach kara za przewinienia drogowe może być znacznie wyższa. Sprawca miałby też problemy z obroną, bo nagranie jasno świadczy o jego winie. Skończyło się jednak na mandacie.

Żaden kierowca nie powinien sam wymierzać sprawiedliwości na drodze

Należy pamiętać, że choć na drodze łatwo stracić cierpliwość, to nic nie uprawnia nas do samodzielnego wymierzania sprawiedliwości. Nie tylko stwarzamy zagrożenie, ale również sami łamiemy przepisy i narażamy się na mandat. Interweniować powinniśmy tylko w szczególnych przypadkach, np. pijanych kierowców.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Youtube.com STOP Pirat

Powiązane