Bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły zapewni wstrzymanie ruchu na drogach przy placówkach
Źródło: Świętokrzyska Policja

Ruch samochodowy w pobliżu szkół zostanie wstrzymany - nowatorski pomysł

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
1 Października 2020

Bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły jest niebywale ważne. Wrocławscy urzędnicy postanowili wprowadzić nowatorskie rozwiązanie.

Pilotażowy projekt wrocławskiego magistratu polegać będzie na wyłączeniu z ruchu samochodowego na pół godziny przed pierwszą lekcją fragmentów ulic w pobliżu szkół.

Rozwiązanie ma zwiększyć bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły.

Bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły priorytetem wrocławskich urzędników.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

"Szkolna ulica", to projekt, który rozpocznie się w czwartek 1 października i potrwa do końca miesiąca. Wyłączone zostaną dwie ulice - w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 34 przy ul. Gałczyńskiego i Zespół Szkół nr 9 przy ul. Krajewskiego. Drogi będą zamykane na pół godziny przed pierwszą lekcją.

"Chcemy w ten sposób stworzyć przestrzeń, która będzie przedłużeniem podwórka szkolnego - miejscem spotkań przed lekcjami i rozmów, w którym dzieci poczują się swobodnie i bezpiecznie" - powiedział zastępca dyrektora Biura Zrównoważonej Mobilności Urzędu Miasta Wrocławia Tomasz Stefanicki.

Bezpieczeństwo poprawić ma wyłączenie z ruchu ulic, którymi uczniowie dojeżdżają do placówek. Drogi otwierane będą po rozpoczęciu pierwszej lekcji.

Urzędnicy wskazują, że wiele wrocławskich dzieci przyjeżdża do szkoły rowerami, hulajnogą czy komunikacją miejską, a wyłączenie z ruch samochodowego na drodze do placówki ma zmniejszyć ryzyko wypadków.
W otoczeniu szkół pojawią się znaki zakaz ruchu i bariery nożycowe, które wyznaczą odcinki ulic dostępne tylko dla poruszania się pieszo, rowerem bądź hulajnogą.

Po dzwonku "na lekcję" ruch zostanie wznowiony. Przestrzegania nowych zasad pilnować będzie straż miejska, która, w razie pytań mieszkańców, także będzie służyła radą.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł