ZDrogi.pl > Aktualności > Bezduszne zachowanie 59-letniej sołtys dolnośląskiej wsi. Ciągnęła psa za samochodem
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:37

Bezduszne zachowanie 59-letniej sołtys dolnośląskiej wsi. Ciągnęła psa za samochodem

Sołtys drastyczne zdje
Fundacja Mam Pomysł

Sołtys wsi Wirki na Dolnym Śląsku w bezduszny sposób ciągnęła psa za swoim samochodem. Zwierzę odniosło wiele ran i trafiło do schroniska.

Do tego kuriozalnego zdarzenia, doszło we wtorek 6 kwietnia pomiędzy miejscowościami Wiry oraz Wirki. 59-letnia Teresa M, sołtys lokalnej wsi, ciągnęła za swoim samochodem psa, który był do niego przymocowany za pomocą stalowego łańcucha.

Na reakcję świadków zdarzenia nie trzeba było długo czekać. O bestialstwie kobiety w ekspresowym tempie dowiedziały się lokalne służby, które bardzo szybko zapukały do jej drzwi. 

fot. Fundacja Mam Pomysł

Tłumaczenie pani sołtys było po prostu kuriozalne. Kobieta przekonuje, że pies jej uciekł, a przywiązanie go do haka holowniczego, było najlepszym rozwiązaniem, by doprowadzić zwierzę do jej domostwa. Zarzekała się również, że pies ochoczo biegł za pojazdem i nic złego się nie działo. 

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Sprawą zainteresowała się Fundacja Mam Pomysł, która w asyście policji zabrała rannego psiaka do Centrum Zdrowia Małych Zwierząt.

Zwierzę zostało niezwłocznie odebrane dotychczasowej właścicielce i trafiło do schroniska. Ma ono liczne rany oraz otarcia. Szokuje nas to, że tak sympatyczny czworonóg otrzymał taką porcję ludzkiego okrucieństwa - podkreślają przedstawiciele Fundacji Mam Pomysł.

fot. Fundacja Mam Pomysł

Do tego szokującego incydentu odniosły się władze gminy Marcinkowice. 

– W związku z zachowaniem jakiego w dniu 6 kwietnia 2021 r. dopuściła się sołtys wsi Wirki wobec swojego psa wyrażamy ubolewanie nad tym co się stało i jednocześnie zdecydowanie sprzeciwiamy się takiemu traktowaniu zwierząt. Żaden człowiek nie powinien dopuszczać się tego rodzaju czynu, a szczególnie osoba sprawująca funkcje publiczne. Mamy nadzieję, że rosnąca wrażliwość i świadomość społeczna sprawią, że to ostatnie tego typu zdarzenie – podkreślono w specjalnym oświadczeniu. 

Kobieta poprzez swoje bestialskie zachowanie wpadła w bardzo poważne tarapaty. Już w środę 7 kwietnia, miejscowa prokuratura wszczęła postępowanie i zapewne dziś, postawi zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Zadaniem lokalnej policji będzie również ustalenie, czy 59-latka już wcześniej znęcała się nad swoim psem, czy też była to jednorazowa sytuacja. 

fot. Fundacja Mam Pomysł

Warto podkreślić, że za tego typu przewinienia grozi kara do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Niestety, ale nie był to jednorazowy przejaw ludzkiego barbarzyństwa. Były senator PiS znęcał się nad swoim psem. Przywiązał go do samochodu i ruszył. Grozi mu bardzo surowa kara.

Źródło: Fundacja Mam Pomysł

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`