Audi Pirat
Źródło: Policja

Pirat w Audi pędził ponad 200 km/h. Mężczyźnie grozi bardzo surowa kara

Piotr DutkaPiotr Dutka
11 Lutego 2021

Kierowca Audi A7 zdecydowanie przeszedł samego siebie. Mężczyzna pędził na złamanie karku słynną trasą S7. Policjanci z jędrzejowskiej drogówki podczas krótkiej jazdy za delikwentem ustalili, że przekroczył o dozwoloną prędkość o 80 km/h. Teraz czeka go bardzo surowa kara.

Pirat drogowy w Audi pędził S7. Mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu i czeka go teraz sądowa batalia.

Kierowca, który 6 lutego pędził drogą ekspresową S7 ponad 200 km/h odpowie za swój czyn przed sądem. Mężczyzna nie zdecydował się na tradycyjną formę kary i postanowił nie przyjmować mandatu. Teraz jego sprawą zajmie się krakowski sąd.

Policjanci z jędrzejowskiej drogówki przecierali oczy ze zdumienia. Podczas jednego z patroli na trasie S7 w kierunku Krakowa spotkali prawdziwego pirata drogowego. Bez chwili wahania musieli ukrócić jego niebezpieczną jazdę.

Kierowca niemieckiego samochodu znacząco przekroczył dozwoloną prędkość. Urządzenie pomiarowe wykazało, że biała limuzyna poruszał się z prędkością ponad 200 km/h podczas gdy ograniczenie, które obowiązuje na tym odcinku wynosi 120km/h.

Piratem okazał się 29-letni mieszkaniec powiatu buskiego. Mężczyzna zdecydował się nie przyjmować mandatu, więc sprawa została skierowana do sądu.

Wybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaWybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

 

Grozi mu bardzo surowa kara. Za swoją brawurową jazdę może zapłacić aż 5000 złotych grzywny.

Polscy policjanci apelują o przestrzeganie obowiązujących przepisów. Szczególnie w okresie zimowym nieprzekraczanie obowiązujących limitów prędkości może poprawić aspekt bezpieczeństwa na drogach.

Niestety, ale piraci drogowi to bardzo poważny problem polskich dróg. Nie od dziś wiadomo, że swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem i łamaniem wszelkich zasad oraz przepisów narażają innych uczestników ruchu drogowego na poważne niebezpieczeństwo.

Idealnym przykładem może być pewien mężczyzna, który zdecydował się na kompletnie bezsensowny, a zarazem śmiertelnie niebezpieczny manewr wyprzedzania tuż przed skrzyżowaniem. Jego głupie zachowanie mogło zakończyć się poważnym incydentem. .

Polska policja apeluje do kierowców o szczególną rozwagę podczas jazdy. Zimowa aura, a przede wszystkim śliska jezdnia sprzyjają niebezpiecznym incydentom drogowym. Nie od dziś wiadomo, że jeden błąd może prowadzić o poważnych incydentów.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Dziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoDziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoCzytaj dalej

Następny artykuł