ZDrogi.pl > Motorsport > 15 września poznamy nowe fakty na temat Michaela Schumachera
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 15:01

15 września poznamy nowe fakty na temat Michaela Schumachera

Wkrótce poznamy nowe fakty na temat Michaela Schumachera
imago sportfotodienst/Imago Sport and News/East News

Od lat świat zastanawia się nad tym, jak wygląda życie legendy F1 - Michaela Schumachera. Gwiazda zniknęła z życia publicznego w 2013 roku, gdy doszło do tragicznego wypadku we francuskich Alpach.

Legendarny kierowca w trakcie zjazdu ze stoku upadł i uderzył głową w głaz. Skomplikowane obrażenia spowodowały, że lekarze musieli walczyć o jego życie. Według nieoficjalnych informacji Schumacher nigdy nie odzyskał nawet częściowej sprawności. Od 2013 roku rodzina sportowca milczy na temat jego obecnego stanu zdrowia.

Jednak szansa, że wkrótce dowiemy się czegoś więcej na temat siedmiokrotnego mistrza F1. Wszystko za sprawą filmu biograficznego, który już wkrótce ukaże się na platformie Netflix.

Rodzina pilnie strzeże informacji na temat zdrowia Schumachera - zdradzając jedynie, że żyje. Możliwe, że dowiemy się czegoś nowego dzięki dokumentowi pod tytułem „Schumacher”.

Pracę filmem biograficznym trwały kilka lat i wkrótce mamy poznać ich efekt. Wstępnie premierę planowano na 2019, ale podjęto decyzję o rozszerzeniu materiału. Kolejną premierę odwołano ze względu na pandemię, która pozamykała na długie miesiące kina na całym świecie.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Prace trwały wiele lat. Premiera filmu już wkrótce

Ostatecznie zdecydowano, że film pojawi się na platformie Netflix 15 września 2021 roku - w 30 rocznicę debiutu Schumachera w F1.

Autorzy zapowiadają, że w dokumencie zobaczymy niepublikowane nigdy wcześniej materiały, dotyczące m.in. lat młodości, ojca Michaela oraz jego rodziny. Twórcy rozmawiali na temat sportowca z jego bratem - Ralfem, żoną - Corinną oraz jego dziećmi.

W ramach hołdu o sportowcy wypowiedzieć się mają również jego torowi rywale Damon Hill, Mika Hakkinen, David Coulthard czy Sebastian Vettel. Reżyserka Vanessa Noecke nie kryła presji związanej z tym filmem.

Jak zapowiadają twórcy „największym wyzwaniem było znalezienie równowagi między niezależnym reportażem a szacunkiem dla rodziny. Corinna Schumacher okazała się dla nas największym wsparciem. Chciała, aby powstał autentyczny film, który pokaże Michaela takim, jakim jest. Z jego wszystkimi wadami i zaletami, bez zbędnej lukrowanej powłoki”.

Źródło: moto.rp.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl