ZDrogi.pl > Na drogach > Zwierzyna na drodze. Kierowca nagrał wbiegnięcie stadka saren - Wideo
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:41

Zwierzyna na drodze. Kierowca nagrał wbiegnięcie stadka saren - Wideo

zwierzeta-na-drodze-bielsko-biala
Youtube.com Bielskie Drogi

Zwierzęta na drodze potrafią zaskoczyć niejednego kierowcę. Pół biedy jeśli dostrzeżemy je z daleka. Gorzej, jak wybiegnie nam wprost przed maskę.

Przed dzikimi zwierzętami na drodze ostrzega nas znak ostrzegawczy A-18b, z czarnym konturem sarny. Wielu kierowców nie zwraca jednak na niego uwagę i jedzie "ile fabryka dała". Na szczęście nagrywający nie pędził i nie potrącił stada saren jadącego drogą.

Zwierzęta na drodze w Bielsku-Białej

Autor nagrania jedzie ulicą Górską w Bielsko-Białej w niezbyt przyjaznych dla kierowcy, zimowych warunkach. Nagle spostrzega, że coś z przodu się porusza, więc oświetla sobie drogę "długimi" światłami. To pozwoliło zauważyć stadko podróżujących saren.

Trzy zwierzęta po chwili zbiegły z drogi, uciekając w las. Gdyby kierowca nie zachował ostrożności, mogłoby to się skończyć wypadkiem. Zderzenie nawet z niepozorną sarną może być groźne nie tylko dla naszej karoserii, ale także dla kierowcy i pasażera. Jeśli zwierzę wpadnie do auta przez przednią szybę, łatwo wyobrazić sobie konsekwencje. Zderzenia z sarną nie przeżył np. ten motocyklista.

Zwierzęta na drodze będą teraz coraz powszechniejszym widokiem

Wiele zwierząt wybudziło się już z zimowego snu i coraz częściej może pojawiać się na drogach. Ponadto od dłuższego czasu mamy problem z dużą populacją dzików, pojawiają się także informacje o wilkach. W przypadku tych ostatnich raczej nie powinniśmy mieć obaw, bo te zwierzęta unikają dużych skupisk ludzkich. Natomiast dzik na drodze, nie powinien już dziwić.

Czasami po prostu nie możemy uniknąć takiej sytuacji. Jeśli jednak jedziemy drogą, niedaleko lasu, albo gdy widzimy znak A-18b, warto zdjąć nogę z gazu i nieco bardziej uważać. Możemy w ten sposób uratować życie zwierzęciu i przy okazji zaoszczędzić na kosztach naprawy.

Źródło: Youtube.com Bielskie Drogi

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Powiązane