ZDrogi.pl

facebook.com Spotkane na ulicy

Wygląda jak klasyczna Wołga. W rzeczywistości to dosyć współczesne auto

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

GAZ-21 Wołga nie jest autem, które łatwo napotkać w codziennym ruchu. Takową ustrzelił pewien spotter na parkingu pod Lidlem. Ale zaraz, to nie do końca jest Wołga.

Nietypowa Wołga "ustrzelona" na sklepowym parkingu

GAZ-21 Wołga to już prawdziwy oldtimer. Kupno takowej w dobrym stanie nie jest łatwe, a jeśli ktoś zamierza jeździć nią na co dzień, to musi szykować się na zmagania z bardzo archaiczną konstrukcją . No, chyba że weźmie współczesne auto i przerobi je na klasyczną Wołgę.

Czy taki cel przyświecał autorowi tej przeróbki? To już pytanie, które zostaje bez odpowiedzi. Niemniej, zdjęcie "Wołgi" pojawiło się na fanpage "Spotkane na Ulicy". Na pierwszy rzut oka nic się nie rzuca poza obniżonym zawieszeniem, ale nie trzeba długo się przyglądać, aby zauważyć, że linia dachu jest "nieco" z innej epoki.

Nieślubne dziecko Wołgi i Mercedesa

Ta replika Wołgi została zbudowana na Mercedesie W124. O ile można nazwać to repliką, bo wygląda to po prostu na przeszczep frontu i tyłu. Co ciekawe, autor tej przeróbki postarał się nawet o wstawienie tylnego okna z Wołgi. Uwagę zwraca również ogromna końcówka wydechu. Zastanawia, czy to tylko atrapa, czy też pod maską znajduje się coś mocniejszego.

undefined

Projekt wygląda na starannie wykonany, choć oczywiście wygląda trochę dziwnie, głównie przez zaburzone proporcje. Kwadratowy dach W124 i szeroki rozstaw osi sprawiają, że córka Wołgi i Mercedesa wygląda, jakby ktoś ją bardzo mocno rozciągnął. I to nie końmi, a UAZami, albo - co gorsza - Uralami.

undefined

Ciekawe co by powiedzieli radzieccy projektanci, gdyby zobaczyli ją na własne oczy. Czy obraziliby się na fuzję radzieckiej maszyny, z autem marki, która była ucieleśnieniem kapitalistycznych Niemiec? Z drugiej strony, nie jest tajemnicą, że Wołga była wzorowana na amerykańskich krążownikach. A komunistyczni oficjele lubili Mercedesy , nawet towarzysz Gomułka miał jednego. Dzięki takiej przeróbce mógłby jeździć ulubionym krążownikiem, bez "zdradzania" komunistycznych ideałów.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: facebook.com Spotkane na Ulicy

Tagi:

Podobne artykuły

Katalog pojazdów

Tesli Model S Plaid miażdży konkurencję i bije rekord toru Nürburgring
Czytaj więcej >

Katalog pojazdów

Premiera Tesli Roadster znów opóźniona. Auto trafi do klientów dopiero w 2023 roku
Czytaj więcej >

Katalog pojazdów

Rzadki Ford RS200 z 1989 roku trafił na sprzedaż. Wyprodukowano jedynie 140 egzemplarzy
Czytaj więcej >

Katalog pojazdów

Wyjątkowe Porsche 959 z 1989 roku może być twoje. Przejechało jedynie 961 km
Czytaj więcej >

Katalog pojazdów

Koncepcyjny ID.Life ma być powiewem świeżości. Zdefiniuje rynek miejskich samochodów
Czytaj więcej >

Katalog pojazdów

Wyjątkowa perła motoryzacyjna. Ta Honda CRX przejechała ponad 1,6 miliona kilometrów
Czytaj więcej >
Konrad Karpiuk

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]