ZDrogi.pl
Zawodnik MMA oszukiwał swoich klientów. Został zatrzymany

Facebook: Patryk Majkowski sportowe-auta.pl grupa oszukana

Zawodnik MMA oszukiwał klientów swojej wypożyczalni aut

14 Maja 2021

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Udostępnij:

Policjanci z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o liczne oszustwa. Mężczyzna miał wypożyczalnię sportowych aut, w której nie zwracał klientom kaucji.

Według ustaleń śródmiejskich policjantów, sposób działania 31-letniego Patryka M. był zawsze ten sam. Mężczyzna zawarł w umowie, którą dostawali klienci do podpisania przed odbiorem samochodu, klauzulę, która mówiła o tym, że w sytuacji, kiedy kierowca przekroczy 140 km/h, pozostawiona przez niego kaucja przepada.

Nie trudno sobie wyobrazić, że większość klientów sprawdzała możliwości pojazdów. Na grupie zrzeszającej poszkodowanych, która powstała na Facebooku maju 2019 roku, znajduje się około 200 osób.

Mężczyzna sprytnie oszukiwał klientów wypożyczalni

Kaucje, które klientom przepadały, nie były małe. Zależały one od wartości wypożyczanego pojazdu i zwykle wahały się od 5 do nawet 15 tys. złotych. Co ciekawe, niekorzystna klauzula nie znalazła się w ogólnodostępnym wzorze na stronie firmy. Podpunkt ten znajdował się tylko w dokumencie dawanym klientom do podpisu tuż przed odbiorem auta.

Wypożyczalnia nie narzekała na brak klientów. Miała wyjątkowo atrakcyjne ceny wynajmu w porównaniu do konkurencji. Zwykle około 200-300 zł za kilka godzin. Dzięki temu 31-latek nie narzekał na brak klientów.

policja-kradziony-radiowoz

USA. 33-latek ukradł dwa radiowozy i zaczął uciekać nimi przed policją - Wideo

CZYTAJ DALEJ

Mężczyzna miał prosty, ale skuteczny schemat działania

Podejrzany skrupulatnie kontrolował ograniczenie do 140 km/h dzięki zamontowanemu w samochodach modułowi GPS. W przypadku przekroczenia limitu kaucja klienta przepadała.

Gdy na policję trafiły pierwsze zawiadomienia od oszukanych klientach wypożyczalni, sprawą zajęli się funkcjonariusze ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego. Nagłośnienie przez pokrzywdzonych sprawy w Internecie sprawiło, że 31-latek zaczął się ukrywać. Mężczyzna usunął wszystkie swoje konta na portalach społecznościowych, zmienił numery telefonów, miejsce zamieszkania, a nawet swój wygląd zapuszczając brodę.

Aby zmylić szukające go osoby, przestał jeździć swoim samochodem i przesiadł się do taksówek oraz do aut popularnej na rynku firmy wykonującej odpłatny przewóz osób. Mężczyzna ukrywał się nawet przed swoją księgową, której był winny pieniądze za prowadzenie finansów firmy.

Patryk M. ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości

Patryk M. ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości

Ostatecznie jednak mężczyzna został zatrzymany. Śródmiejscy kryminalni zaskoczyli 31-latka w jednym z wynajmowanych przez niego mieszkań.

Do tej pory na policję zgłosiło się dwoje pokrzywdzonych. Jednak policjanci ustalili, że takich osób może być nawet kilkadziesiąt. Patryk M. usłyszał zarzut oszustwa. Jak nieoficjalnie ustaliła PAP, 31-latek jest zawodnikiem mieszanych sztuk walki (MMA).

Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za zarzucany mu czyn może grozić do 8 lat więzienia.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: interia.pl

Podobne artykuły

Sposób jazdy może pomóc w diagnozowaniu chorób

Aktualności

Pokaż mi jak jeździsz, a powiem czy grozi ci demencja

Czytaj więcej >
Wypadek motocyklisty. Był pijany, dostał odszkodowanie

Aktualności

Pijany motocyklista z Łodzi zderzył się z samochodem. Dostał odszkodowanie

Czytaj więcej >
Nie żyje Robert Kokh

Aktualności

Nie żyje gwiazda sportu motorowego. Pięciokrotnie zdobywał mistrzostwo

Czytaj więcej >
Kobieta uderzyła w parking po szczepieniu na COVID-19

Aktualności

Wracała ze szczepienia i spadła ze skarpy. Aż 8 ratowników wyciągało ją z pojazdu

Czytaj więcej >

Aktualności

Warszawa. Napad z bronią na kierowcę taksówki. Policja poszukuje sprawcy

Czytaj więcej >
Ford Kuga. Źródło: zDrogi.pl

Aktualności

Kupili auto i nie mogą nim jeździć, bo zarejestrowano już drugie z tym samym VIN-em

Czytaj więcej >