ZDrogi.pl > Aktualności > Zaparkował swój samochód w Zakopanem. Cena dosłownie zwala z nóg
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:05

Zaparkował swój samochód w Zakopanem. Cena dosłownie zwala z nóg

Pixabay.com
Pixabay.com

Galopująca inflacja, a co za tym idzie gwałtowny wzrost cen, mają swoje odzwierciedlenie w każdym aspekcie życia. Nawet parkowanie samochodu może okazać się niezwykle kosztowną czynnością. Rachunek pewnego kierowcy rozgrzał internautów do czerwoności.

Nie od dziś wiadomo, że tak gdzie ogrom turystów, tam ceny również sięgają kosmicznych poziomów. Jak się okazuje parkowanie w Zakopanem jest niezwykle kosztowne, a dobitnym dowodem podzielił się pewien zdegustowany kierowca.

Mężczyzna opublikował on zdjęcie rachunku na grupie Tatromaniak, dzieląc się z innymi użytkownikami przemyśleniami na temat kuriozalnych cen, które można spotkać w sercu gór.

Pan Damian postanowił zaparkować swój samochód na jednym z parkingów przy Dolinie Strążyskiej. Jak się okazało, był to niezwykle kosztowny wydatek.

Zostawiliśmy samochód na parkingu nad ranem, chcąc grzecznie zapłacić, jak wrócimy o wschodzie słońca. Jakie było nasze zdziwienie, gdy dowiedzieliśmy się, ile mamy za te 3,5 h zapłacić - napisał internauta.

Mężczyzna dołączył również rachunek opiewający na kwotę 30 zł z godziny 9:01.

To, że górale powszechnie stosują zmowy cenowe to jedno, zawyżone stawki za parkowanie (30 zł) - to drugie, oba przykre. Nie mogę jednak przejść obojętnie wobec chamstwa tych ludzi. Nie dość, że nie ma oficjalnej informacji dotyczącej cennika i stawiają ludzi przed faktem dokonanym, to jeszcze chełpią się swoją postawą (widać, co to ma w głowie) - kontynuował rozżalony kierowca.

>

Ale paragon fiskalny musieli nam wydać za opłatę parkingową, czyli zawarli z nami transakcje, co czyni nas ich klientami. Na to już nie było odpowiedzi innej poza 'nie'. Szczerze tego miejsca nie polecamy - podsumował turysta.

Wiele osób skrytykowało jego post, informując, że cena nie była wcale tak wygórowana, jak założył mężczyzna. Komentujący podkreślili, że turyści muszą się liczyć z takimi cenami parkingów tuż po Tatrami.

Dodali również, że opłata jest pobierana za cały dzień, ponieważ w większości przypadków, turyści decydują się na całodniowe wyprawy.

30 zł to normalna cena i prawie wszędzie tak jest. To niedużo, patrząc na to, że możesz cały dzień chodzić po górach - skomentowała jedna z internautek.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected];

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Źródło: WP Turystyka / Tatromaniak / TPN / Gazeta.pl

Powiązane