ZDrogi.pl

Wystarczyła brawura oraz chwila nieuwagi. Kierowca zmiótł rogatki - Wideo

31 Lipca 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Nietypowy wypadek został zarejestrowany na jednym z przejazdów kolejowych w województwie mazowieckim. Kierowca samochodu osobowego z impetem wjechał w rogatki, kompletnie je dewastując. Nagranie udostępniły Polskie Linie Kolejowe S.A.

Do drogowych incydentów dochodzi w różnorakich okolicznościach. W zdecydowanej większości z nich główną przyczyną jest nadmierna prędkość oraz brawura. Idealnie obrazuje to wypadek, do który został uchwycony w obiektywie kamery monitoringu umiejscowionej na jednym z przejazdów kolejowych.

Zdarzenie miało miejsce w maju bieżącego roku w miejscowości Żabiniec pod Piasecznem
(woj. mazowieckie).

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. postanowiły opublikować poniższy materiału ku przestrodze oraz by podkreślić, że chwila nieuwagi może mieć dramatyczne konsekwencje.

Na nagraniu widać, jak kierujący osobówką zjeżdża z drogi i z ogromną siłą wbija się w rogatki. Siła uderzenia była tak duża, że zostały one kompletnie zniszczone.

Wystarczyła chwila nieuwagi, by samochód z impetem zdemolował rogatki.

ITD

Osobówka zmiażdżona w zderzeniu z TIR-em. 38-latka zginęła w strasznych okolicznościach

CZYTAJ DALEJ

Brak rozwagi oraz roztargnienie kierującego doprowadziły do koszmarnego wypadku. Swoim zachowaniem mógł narazić innych uczestników ruchu drogowego na poważne niebezpieczeństwo. Na domiar złego, w wyniku tego zdarzenia doszło do utrudnień w kursowaniu pociągów na linii Warszawa – Czachówek.

Warto zaznaczyć, że każdego roku w Polsce dochodzi do ponad setki wypadków, które mają miejsce na przejazdach kolejowych. W zdecydowanej większości są to wypadki śmiertelne, a w przypadku aż 98% dochodzi do nich z winy kierowców niestosujących się do przepisów ruchu drogowego, np. niezatrzymujących się przed znakiem STOP, czy omijających zamknięte szlabany. 

Według PLK S.A. do najczęściej popełnianych błędów należą, omijanie slalomem zamkniętych zapór, ignorowanie znaku stop, wjeżdżanie pod opadające rogatki, czy zbyt szybka jazda. 

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

  • Zaparkowała swoje BMW w niezrozumiały sposób. Zablokowała przejazd strażakom - Wideo

  • Kierowca zniszczył nowego kampera za ponad 200 tys. Kupił go dwa tygodnie temu - Wideo

  • Odbijał się od barierki do barierki. Był tak pijany, że ledwo stał na nogach - Wideo

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl