ZDrogi.pl > Na drogach > Wypadł z drogi i wbił się w przydrożne drzewo. 21-latek pędził z nadmierną prędkością
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:01

Wypadł z drogi i wbił się w przydrożne drzewo. 21-latek pędził z nadmierną prędkością

KPP Mława
KPP Mława

Nadmierna prędkość była odpowiedzialna za przerażający wypadek, do którego doszło w jednej z miejscowości województwa mazowieckiego. Samochód osobowy wypadł z trasy, a następnie z impetem uderzył w przydrożne drzewo.

Brawura, nadmierna prędkość, a także jej niedostosowanie do warunków panujących na drodze to jedne z głównych czynników opowiadających za zdecydowaną większość koszmarnych incydentów drogowych.

W dosadny sposób obrazuje to incydent, do którego doszło w niedzielne popołudnie 29 sierpnia na trasie Józefowo – Radzanów w woj. mazowieckim. 

Według ustaleń lokalnej policji 21-letni kierowca osobowego forda w pewnym momencie zjechał z drogi, a następnie z impetem wjechał w przydrożne drzewo.

>

Siła uderzenia była gigantyczna. Przód pojazdu został całkowicie zniszczony.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Wiadomo, że młody mieszkaniec pow. mławskiego jechał z nadmierną prędkością. Na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, doprowadzając tym samym do potwornego incydentu.

>

Na miejsce zdarzenia zadysponowano jednostkę straży pożarnej. Strażacy za pomocą specjalistycznych narzędzi hydraulicznych zdołali wydobyć poszkodowanego 21-latka z roztrzaskanego pojazdu.

W chwili zdarzenia mężczyzna był przytomny. Został niezwłocznie przetransportowany do lokalnej placówki medycznej w  Ciechanowie Droga to nie tor wyścigowy. Chwila nieuwagi, brawury może doprowadzić do tragedii. Czasu nie da się cofnąć, podobnie jak utraconego zdrowia. Nic nie usprawiedliwia brawury i braku odpowiedzialności na drodze – przestrzegają funkcjonariusze z mławskiej drogówki.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Powiązane