Wypadek
Źródło: Instagram

Osobówka zmiażdżona między dwiema ciężarówkami. Prosty błąd doprowadził do tragedii - Wideo

Piotr DutkaPiotr Dutka
27 Stycznia 2021

Wypadek, który został przedstawiony na poniższym nagraniu jest po prostu przerażający. Samochód osobowy został dosłownie zmiażdżony jak puszka pomiędzy dwiema ciężarówkami. Jeden prosty błąd doprowadził do przerażającej tragedii. Z osobówki praktycznie nic nie zostało.

Wypadek, który dosłownie mrozi krew w żyłach. Samochód osobowy został zmiażdżony jak puszka.

Nie od dziś wiadomo, że w zderzeniu samochodu ciężarowego z osobowym, mniejsze szanse na przeżycie ma kierujący pojazdem o mniejszych gabarytach. Zdarzają się oczywiście wyjątki i niektóre osoby są w stanie przeżyć incydent, a nawet wyjść z niego bez szwanku.

W ogromnej ilości przypadków, takie spotkania kończą się bez happy endu. Pozytywnego scenariusza nie przewidujemy również i w tym konkretnym przypadku. Kierowca osobówki miał po prostu ogromnego pecha.

Nie wiadomo dokładnie, gdzie doszło do tej drogowej tragedii. Nagranie przedstawia autostradę, na której z niewiadomych przyczyn uformował się zator na jednym z pasów. Moment tragedii został zarejestrowany przez sprawcę tego dramatu.

Był nim kierowca samochodu ciężarowego, który podczas jazdy autostradą nie zachował odpowiedniej czujności oraz uwagi. Nie wyhamował w odpowiednim momencie i doprowadził do przerażającego zdarzenia.

Makabryczny wypadek na przejściu kolejowym. Ciężarówka wjechała wprost pod rozpędzony pociągMakabryczny wypadek na przejściu kolejowym. Ciężarówka wjechała wprost pod rozpędzony pociągCzytaj dalej

Uderzył w tył samochodu osobowego, które stało w korku. Kierowca, oraz osoby, które znajdowały się wewnątrz pojazdu miały gigantycznego pecha. Przed ich samochodem stała inna ciężarówka.

Siła uderzenia była tak duża, że z auta dosłownie nic nie zostało. Zostało dosłownie zgniecione jak puszka. Nie wiadomo ile osób przebywało w pojeździe, aczkolwiek, żaden człowiek nie przeżyłby takiego wypadku.

Niestety, ale i na polskich drogach dochodzi do równie przerażających zdarzeń. Wypadek dwóch ciężarówek na A1 w okolicach miejscowości Woźniki (woj. śląskie) wyglądał po prostu dramatycznie. Kabina jednego z pojazdów została poważnie uszkodzona, ale kierowca cudem przeżył zderzenie.

Policja ostrzega kierowców przed niekorzystnymi warunkami na polskich drogach. Apeluje również o bezpieczeństwo i odpowiedzialną jazdę. W złych warunkach pogodowych, które panują szczególnie w okresie zimowych musimy radykalnie ograniczyć prędkość i zachować odpowiednie odstępy między pojazdami.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł