ZDrogi.pl
Wypadek Jaguar Katowice

STOP CHAM

O krok od wielkiej tragedii. Jaguar z impetem wjechał w auto wciągane przez lawetę - Wideo

25 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Wypadek na słynnej średnicówce w Katowicach mógł zakończyć się ogromnym dramatem. Rozpędzony Jaguar z impetem wjechał w samochód wciągany przez lawetę. Łącznie doszło do uszkodzenia trzech pojazdów.

Wypadek na słynnej Drogowej Trasie Średnicowej w Katowicach. Jaguar wjechał w uszkodzony samochód wciągany przez lawetę. 

Chwila nieuwagi oraz brak koncentracji sporej ilości przypadków mogą zakończyć się ogromną tragedią. Niestety, ale gapiostwo jest bardzo powszechnym zjawiskiem na polskich drogach.

Do bardzo nietypowego, a zarazem niebezpiecznego zdarzenia doszło w środę 23 grudnia w Katowicach, a dokładniej na Drogowej Trasie Średnicowej.

Kierowca Jaguara nie dostrzegł samochodu, który był wciągany na lawetę. W sumie w wyniku najzwyczajniejszego zagapienia doszło do uszkodzenia trzech pojazdów. 

Niestety, ale w tej sytuacji jest zdecydowanie więcej znaków zapytania niż może się wydawać. Śmiało można stwierdzić, że laweta powinna być ustawiona na pasie awaryjnym i wówczas rozpocząć swoją pracę. 

W poniższej sytuacji nie zachowano szczególnych środków ostrożności. Zepsute auto najzwyczajniej w świecie stało sobie na czynnym pasie ruchu, powodując ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. Jak się potem okazało, kierowca Jaguara nie zachował czujności i nie zdążył odpowiednio zareagować. 

Wypadek na słynnej Średnicówce. Kierowca Jaguara nie zachował ostrożności i wjechał w uszkodzony pojazd wciągany przez lawetę. Nie tylko on jest winny. 

Pomimo braku odpowiedniego zabezpieczenia miejsca, nic nie ściąga oczywistej winy kierowcy osobowego Jaguara, który z impetem wbił się w uszkodzoną Alfę. W sumie w wyniku tego zdarzenia uszkodzone zostały trzy pojazdy. 

W całej sytuacji sporą dozę szczęścia miał laweciarz, który w momencie zderzenia był na lawecie. Uniknął śmierci w ostatniej chwili. Oczywiście niezachowanie odpowiednich środków ostrożności przez pracownika lawety, również jest godne potępienia. 

Niestety, ale wypadek z Katowic nie jest jedynym, który w ostatnim czasie miał miejsce w naszym kraju. W miejscowości Stare Juchy, SUV z ogromną siłą wbił się w Opla Corsę.

Źródło: Kanał Youtube STOP CHAM

Podobne artykuły

Nie żyje Robert Kokh

Aktualności

Nie żyje gwiazda sportu motorowego. Pięciokrotnie zdobywał mistrzostwo

Czytaj więcej >
Kobieta uderzyła w parking po szczepieniu na COVID-19

Aktualności

Wracała ze szczepienia i spadła ze skarpy. Aż 8 ratowników wyciągało ją z pojazdu

Czytaj więcej >

Aktualności

Warszawa. Napad z bronią na kierowcę taksówki. Policja poszukuje sprawcy

Czytaj więcej >
Ford Kuga. Źródło: zDrogi.pl

Aktualności

Kupili auto i nie mogą nim jeździć, bo zarejestrowano już drugie z tym samym VIN-em

Czytaj więcej >
Chiny zapłacił za BMW w monetach

Aktualności

Kupił wymarzone BMW za pomocą monet. Przyniósł do salonu aż 900 kg miedziaków - Wideo

Czytaj więcej >
Funkcjonariusze walczyli o życie niemowlęcia. Dziecko zakrztusiło się kawałkiem jabłka

Aktualności

Monitoring miejski w Poznaniu nagrał dramatyczną walkę o życie niemowlęcia

Czytaj więcej >