Wypadek TIR
Źródło: Youtube

Holowanie TIR-a zakończyło się tragedią. Oba pojazdy spadły w gigantyczną przepaść - Wideo

Piotr DutkaPiotr Dutka
17 Grudnia 2020

Wypadek z poniższego nagrania po prostu mrozi krew w żyłach. Holowanie zepsutej ciężarówki na oblodzonej górskiej drodze zakończyło się tragedią. W przepaść spadł zarówno holownik jak i holowana przez niego ciężarówka. Ten widok jest przerażający.

Wypadek, który zakończył się ogromnym dramatem. Dwa pojazdy spadły w gigantyczną przepaść.

Oblodzone górskie drogi od zawsze sprawiają kierowcom wiele problemów. Nie od dziś wiadomo, że żeby przebyć tą poważną przeszkodę należy być odpowiednio przygotowanym.

Niestety, ale w tej sytuacji, którą zobaczycie na nagraniu definitywnie zabrało bardzo ważnego czynnika. Mianowicie szczęścia.

Nie wiadomo gdzie dokładnie rozegrał się ten drogowy dramat. Jednak bardzo łatwo można wywnioskować, że miał on miejsce w jakiejś górskiej miejscowości.

Wypadek na górskiej drodze. Holowanie TIR-a w złych warunkach zakończyło się koszmarnym zdarzeniem.

Zdarzenie zostało zarejestrowane jakiś czas temu, aczkolwiek warto je udostępnić i przestrzec, że oblodzona droga jest śmiertelnie niebezpieczna

Tak kończy się gapienie w ekran. Nastolatek z Lexusa z impetem wbił się w naczepę TIR-aTak kończy się gapienie w ekran. Nastolatek z Lexusa z impetem wbił się w naczepę TIR-aCzytaj dalej

Jak widać na nagraniu, trasa jest bardzo stroma. Dodajmy do tego spore oblodzenie oraz śnieg i wówczas o tragedie nie trudno.

Wiadomo jednak, że holownik przyjechał do zepsutego samochodu ciężarowego, który miał problemy z pokonaniem górskiej, zaśnieżonej trasy. W tej sytuacji nie było to proste zadanie, nawet dla doświadczonego pracownika holownika.

Poziom trudności tej operacji zwiększa również kaliber holowanego pojazdu. Mowa o ciągniku z naczepą, w której najpewniej znajdował się jeszcze ładunek. W takich sytuacjach potrzebujemy specjalnego holownika, który będzie w stanie okiełznać ogromną wagę holowanego sprzętu.

Nie wiadomo dokładnie czy w wyniku tego incydentu ktoś poważniej ucierpiał. Jednak sytuacja widoczna na poniższym wideo powinna dać wielu osobom do myślenia. Podczas jazdy powinniśmy spodziewać się dosłownie wszystkiego.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł