Wypadek Podkarpacie
Źródło: KPP Leżajsk

Koszmar na oblodzonej drodze. Dwie młode osoby zginęły w strasznym wypadku

Piotr DutkaPiotr Dutka
11 Lutego 2021

Wypadek w Brzózie Królewskiej na Podkarpaciu. Doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, osobowej Mazdy i Dodgem, który jechał z przeciwnej strony. Niestety, ale w wyniku incydentu zginęły dwie osoby.

Wypadek na Podkarpaciu. Zderzenie dwóch samochodów osobowych zakończyło się tragedią. Zginęły dwie osoby.

Głupota, brawura oraz nadmierna prędkość. Te trzy aspekty są w głównej mierze odpowiedzialne za zatrważającą liczbę tragicznych wypadków drogowych. Niestety, ale tak było i tym razem. Funkcjonariusze policji z Leżajska pod nadzorem prokuratora szczegółowo wyjaśniają okoliczności przerażającego wypadku, do którego doszło w województwie podkarpackim.

Do przerażającego zdarzenia doszło w środę 10 lutego w miejscowości Brzóza Królewska. Około godziny 16.00 policjanci z okolicznego Leżajska otrzymali niepokojące zgłoszenie dotyczące groźnego wypadku.

Incydent miał miejsce na ruchliwej drodze krajowej numer 875. Wstępne ustalenia policji wskazują, że kierujący mazdą, jadąc w kierunku Sokołowa, w trakcie wyprzedzania innych pojazdów, zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka dodgem.

Wiadomo, że 40-letni mężczyzna kierujący japońską osobówką jechał sam. W Dodge podróżowały natomiast dwie osoby. Byli to 57-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego, a także 30-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego, który siedział na miejscu pasażera.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Niestety, ale finał tego wypadku jest po prostu przerażający. Zginęły dwie osoby, kierowca Mazdy oraz pasażer Dodga. Do szpitala został przewieziony kierujący Dodgem.

Przez kilka godzin droga numer 875 była zablokowana dla ruchu. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalali co tak naprawdę było przyczyną tego przerażającego zdarzenia.

Niestety, ale nie był to jedyny przerażający incydent, który miał miejsce w naszym kraju w ostatnich dniach. W miejscowości Galew doszło do bardzo groźnego zdarzenia. . Ciężarówka przewożąca 170 świń, zjechała z drogi i swoją jazdę zakończyła w rowie.

Wewnątrz naczepy znajdowało się 170 świń. Niestety, ale 40 z nich nie przeżyły tego pechowego transportu. Inspektorzy Transportu Drogowego ustalili, że kierowca TIR-a miał sporo na sumieniu.

Każdy normalny kierowca wie, że zima oraz śnieg, a co za tym idzie oblodzona droga, nie są optymalnymi warunkami do przyjemnej jazdy. W takich warunkach niebezpieczeństwo kolizji bądź też wypadku znacząco wzrasta.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł