Policja próba podszycia.
Źródło: Poradnik Prawko Plus / STOP CHAM

Fałszywy policjant chciał przeprowadzić kontrolę drogową. Coś jednak poszło nie tak - Wideo

Piotr DutkaPiotr Dutka
7 Stycznia 2021

Policja znów w centrum uwagi. Wszystko przez pewnego oszusta z Poznania, który jako fałszywy funkcjonariusz chciał przeprowadzić kontrolę drogową. Niestety, ale ta sztuka się mu nie udała i jego żmudny plan spalił na panewce. Wszystko przez fakt, że trafił na egzaminatora oraz instruktora jazdy w jednej osobie.

Nieudana próba udawania policjanta. Mężczyzna próbował dokonać kontroli drogowej. Takiego finału się nie spodziewał.

Policja w głównej mierze ma za zadanie zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom oraz kontrolowanie czy przestrzegają oni obowiązujących przepisów. Nie od dziś wiadomo, że u niektórych osób ta instytucja wzbudza ogromny respekt.

Niewątpliwie bohater dzisiejszego nagrania, w przeszłości chciał zostać stróżem prawa. Jego marzenie było tak mocne, że postanowił zrealizować je nawet w nielegalny sposób.

Nabył fałszywą odznakę policyjną i zdecydował się patrolować miejskie ulice. Niestety, ale jego przygoda w roli mundurowego trwała bardzo krótko. Wszystko przez jedną, niefortunną kontrolę.

Fałszywy stróż prawa został szybko zweryfikowany przez instruktora nauki jazdy, trenera jazdy defensywnej oraz egzaminatora w jednej osobie. Teraz czekają go spore kłopoty.

Staruszek wjechał pod rozpędzoną ciężarówkę. Zginął w tragicznych okolicznościach - WideoStaruszek wjechał pod rozpędzoną ciężarówkę. Zginął w tragicznych okolicznościach - WideoCzytaj dalej

Fałszywy policjant chciał dokonać kontroli drogowej. Chwilę później uciekał w popłochu.

Warto podkreślić, że ten niecodzienny incydent miał miejsce w Poznaniu. Tamtejszy egzaminator w taki sposób opisuje tą niezwykle interesującą sytuację.

Podczas realizacji materiałów dydaktycznych dla kandydatów na kierowców, zostaliśmy zatrzymani przez podszywającego się pod Policjanta w nieoznakowanym Fordzie Mondeo człowieka. Miał jednak pecha, bo został zdemaskowany jeszcze zanim wydawać polecenia na drodze a nasze kamery zarejestrowały całe zdarzenie - przekazał egzaminator.

Mężczyzna posługiwał się policyjną odznaką, a także posiadał sygnały. Instruktor, który w tej sytuacji jechał zgodnie z przepisami od razu wiedział, że trafił na fałszywego policjanta. Po krótkiej wymianie zdań postanowił zadzwonić na numer 112, by powiadomić o tej sytuacji odpowiednie służby.

Wkrótce potem, mężczyzna poszywający się pod policjanta zrezygnował z dalszej kontroli i szybko odjechał z miejsca zdarzenia. Bardzo prawdopodobne, że już wkrótce przebieraniec trafi przed oblicze sądu i odpowie za swój karygodny czyn.

Źródło: Poradnik Prawko Plus / STOP CHAM

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł