Kierowco nowe przepisy
Źródło: Prawojazdy360.pl

Kierowco, szykuj się na istotne zmiany. Pracodawca będzie mógł sprawdzać pracowników alkomatem

Piotr DutkaPiotr Dutka
6 Stycznia 2021

Kierowco, musisz przygotować się na istotne zmiany. Już wkrótce pracodawca będzie mógł skorzystać z alkomatu i zbadać pracownika na obecność alkoholu we krwi. Nad zmianami w przepisach, pracuje aktualnie Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.

Kierowco już wkrótce nowe, rewolucyjne przepisy. Pracodawca będzie mógł zbadać pracownika alkomatem.

Polski rząd szykuje rewolucyjne zmiany dotyczące prewencyjnego badania pracowników na obecność alkoholu we krwi. Będą one dotyczyć również innych nielegalnych substancji, które w bardzo podobny sposób mogą wpływać na ludzki organizm.

Według informacji przekazanych przez portal prawo.pl, o taką możliwość apelowało, oraz apeluje wiele zakładów pracy. W ten sposób chcą one zwiększyć bezpieczeństwo podczas wykonywania codziennych obowiązków.

W odpowiedzi na ich propozycje Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii rozpoczęło intensywnie pracować nad zmianą w obecnych przepisach. Wszystko by w odpowiedni sposób uregulować możliwość kontrolowania pracowników przez pracodawców.

Nie wiadomo dokładnie kiedy nowe przepisy wejdą w życie. Aktualnie ministerstwo bardzo intensywnie pracuje nad ich wprowadzeniem i najprawdopodobniej, już wkrótce otrzymamy więcej szczegółów dotyczących ewentualnych terminów.

Kierowco, już wkrótce pracodawca będzie mógł kontrolować twoją trzeźwość. Ministerstwo pracuje nad zmianą przepisów.

W imię nowych przepisów, to sam pracodawca będzie posiadał możliwość poddania pracownika szczegółowemu badaniu. Oczywiście wszystko po to, by wyeliminować sytuację gdy osoba pod wpływem alkoholu bądź innych środków, przystępuje do swoich obowiązków.

Rzecznik Praw Obywatelskich stanowczo apeluje, że przepisy dotyczące badań prewencyjnych muszą zostać odpowiednio dopracowane. Wszystko po to by uniknąć nieprzyjemnych, a zarazem niekomfortowych sytuacji podczas przychodzenia do pracy.

Śmiało można stwierdzić, że prace Ministerstwa nad nowymi przepisami są bardzo potrzebne. Teraz jedno jest pewne. Większość pracowników będzie zmuszone do zakupu podręcznego alkomatu, który pokaże czy w danym momencie jesteśmy w stanie przystąpić do naszej pracy.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł