Wypadek
Źródło: KPP Żyrardów

Mazowieckie. Młoda kobieta pomyliła gaz z hamulcem. Mogło dojść do wielkiej tragedii

Piotr DutkaPiotr Dutka
4 Grudnia 2020

Wypadek w Żyrardowie. 18-latka pomyliła gaz z hamulcem i wjechała w aptekę. Najprawdopodobniej pomyliła gaz z hamulcem. Mogło dojść do wielkiej tragedii.

Wypadek pod Warszawą. Nastolatka pomyliła gaz z hamulcem. Mogło dojść do ogromnej tragedii.

Nietypowe sytuacje w wykonaniu polskich kierowców to właściwie już norma. Nasze drogi słyną z nietypowych sytuacji. Niektóre z nich są po prostu szokujące.

Do bardzo dziwnej, a zarazem dziwnej sytuacji doszło w środę, 2 grudnia w województwie mazowieckim, a dokładnie w Żyrardowie. Wieczorem przed jedną z tamtejszych aptek miała miejsce niecodzienna sytuacja.

Według wstępnych ustaleń policji, 18-letnia mieszkanka Żyrardowa wjechała w budynek apteki, próbując zaparkować swój samochód. Niestety, ale jak się okazało, jej próba była nieudana.

<em> Teksty wybrane dla Ciebie </em>

Najprawdopodobniej do tego nietypowego zdarzenia doszło w wyniku bolesnej pomyłki. Kobieta pomyliła hamulec z gazem.

<em> ,,Całe zdarzenie wyglądało bardzo poważnie, zwłaszcza że obok lokalu znajduje się sklep spożywczy oraz inne lokale usługowe, z których o tej porze korzysta wiele osób" <e/em> - przekazała sierż. Monika Michalczyk z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie.

<em> ,,18-latka była trzeźwa. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym poza droga publiczną została ukarana mandatem karnym" </em> - dodała Pani sierżant.

Najpewniej całość wyrządzonych szkód zostanie pokryta z ubezpieczenia. A te są bardzo duże. Samochód przebił witrynę, przebił szybę oraz staranował wnętrze apteki. Generalnie pojazd wyrządził ogromne szkody.

Wypadek, który zakończył się wielką tragedią. Młody kierowca śmiertelnie potrącił pieszegoWypadek, który zakończył się wielką tragedią. Młody kierowca śmiertelnie potrącił pieszegoCzytaj dalej

Incydent mógł zakończyć się wielką tragedią. Wyobraźmy sobie, że wewnątrz lokalu znajdowaliby się klienci. Wówczas, ktoś mógłby odnieść znaczące obrażenia.

Wypadek

fot. mazowiecka.policja.gov.pl

Sprawczyni tego nietypowego zdarzenia została ukarana mandatem karnym. Ma wielkie szczęście, że przez swoje roztargnienie nikt poważniej nie ucierpiał.

Każdy kierowca podczas jazdy powinien zachować odpowiednią koncentrację oraz skupienie. Nie od dziś wiadomo, że na drodze, jeden choć najmniejszy błąd może doprowadzić do ogromnej tragedii.

<em> Zobacz także w naszych serwisach </em>

Następny artykuł