TIR staranował samochód dostawczy na skrzyżowaniu. Wypadek mógł zakończyć się wielką tragedią
Wypadek do którego doszło na jednym ze skrzyżowań w Jastrzębiu na Górnym Śląsku mógł zakończyć się wielką tragedią. 21-latek kierujący Scanią nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i spowodował zderzenie z samochodem dostawczym.
Wypadek w Jastrzębiu - Zdroju. TIR wymusił pierwszeństwo i zderzył się z samochodem dostawczym. O krok od tragedii.
Brak odpowiedniego skupienia jest bardzo częstą przyczyną groźnych wypadków drogowych. Chwila nieuwagi i może dojść do poważnego incydentu. Niestety, ale takich przypadków na naszych drogach nie brakuje.
Do bardzo groźnej sytuacji doszło na jednym ze skrzyżowań w Jastrzębiu-Zdroju. Kraksa miała miejsce w środę 2 grudnia około godziny 12 na skrzyżowaniu ulicy Jagiełły z ulicą Chlebową i Kusocińskiego.
Zobacz także Afera na polskim YouTube. W tle wykorzystywanie małoletnich dziewczynek
Całe zdarzenie wyglądało bardzo poważnie. TIR marki Scania staranował samochód dostawczy marki Iveco. Na szczęście obaj kierowcy wyszli z tego zdarzenia bez szwanku.
Według ustaleń policjantów pracujący na miejscu zdarzenia sprawcą tego incydentu jest 21-letni kierowca Scanii. Nie ustąpił on pierwszeństwa przejazdu kierującemu Iveco.
Tematy wybrane dla Ciebie
- Legendarny kierowca Seicento w końcu wpadł. Zapłaci majątek
- Apple uruchomił program darmowej naprawy iPhone'ów. Chodzi o konkretny model
- Atakował go ,,smok" dlatego wybił szybę w samochodzie. Mężczyźnie grozi bardzo surowa kara
Potem doszło do feralnego zderzenia obu pojazdów. Badanie alkomatem wykazało, że obaj kierowcy w momencie zdarzenia byli trzeźwi.
Wypadek sparaliżował ruch na skrzyżowaniu. Utrudnienia trwały przez kilka następnych godzin.
Na czas wykonywania czynności ruch na tym skrzyżowaniu był utrudniony. Kierowca Scanii za spowodowanie tego wypadku został ukarany mandatem karnym.
Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to jeden z głównych przyczyn stłuczek oraz wypadków na skrzyżowaniach. Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek podczas jazdy.
Szczególnie teraz w okresie zimowym podróżowanie samochodem generuje dodatkowe niebezpieczeństwa. Szczególnie groźna jest jazda po oblodzonej drodze. W takich warunkach o tragedię nie jest zbyt trudno.
Zobacz także w naszych serwisach
- Dodaj 1 łyżeczkę do ciasta na pierogi, nie pożałujesz - wyjdą jak u babci
- Dziecko wyznało w szkole tajemnicę taty. Następnego dnia trafiło do szpitala
- Niewiarygodny wypadek. Passat przebił ścianę i zaparkował w piwnicy - Wideo
- Ceny paliw na polskich stacjach się ustabilizują? Eksperci nie mają wątpliwości
- Kompletnie pijany kierowca TIR-siał spustoszenie na drodze. Swój rajd zakończył na słupie
- Nie żyje wybitny muzyk, każdy znał jego słynny utwór. Do końca walczył z chorobą
- Schorowany pies wałęsał się po ulicy. Niewiarygodne, co go spotkało, gdy trafił w ręce dzieciaków