Wypadek Jastrzębie Zdrój
Źródło: Policja Jastrzębie

TIR staranował samochód dostawczy na skrzyżowaniu. Wypadek mógł zakończyć się wielką tragedią

Piotr DutkaPiotr Dutka
4 Grudnia 2020

Wypadek do którego doszło na jednym ze skrzyżowań w Jastrzębiu na Górnym Śląsku mógł zakończyć się wielką tragedią. 21-latek kierujący Scanią nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i spowodował zderzenie z samochodem dostawczym.

Wypadek w Jastrzębiu - Zdroju. TIR wymusił pierwszeństwo i zderzył się z samochodem dostawczym. O krok od tragedii.

Brak odpowiedniego skupienia jest bardzo częstą przyczyną groźnych wypadków drogowych. Chwila nieuwagi i może dojść do poważnego incydentu. Niestety, ale takich przypadków na naszych drogach nie brakuje.

Do bardzo groźnej sytuacji doszło na jednym ze skrzyżowań w Jastrzębiu-Zdroju. Kraksa miała miejsce w środę 2 grudnia około godziny 12 na skrzyżowaniu ulicy Jagiełły z ulicą Chlebową i Kusocińskiego.

Zobacz także Afera na polskim YouTube. W tle wykorzystywanie małoletnich dziewczynek

Całe zdarzenie wyglądało bardzo poważnie. TIR marki Scania staranował samochód dostawczy marki Iveco. Na szczęście obaj kierowcy wyszli z tego zdarzenia bez szwanku.

Wypadek Jastrzębie

Według ustaleń policjantów pracujący na miejscu zdarzenia sprawcą tego incydentu jest 21-letni kierowca Scanii. Nie ustąpił on pierwszeństwa przejazdu kierującemu Iveco.

Tematy wybrane dla Ciebie

Potem doszło do feralnego zderzenia obu pojazdów. Badanie alkomatem wykazało, że obaj kierowcy w momencie zdarzenia byli trzeźwi.

Wypadek sparaliżował ruch na skrzyżowaniu. Utrudnienia trwały przez kilka następnych godzin.

Na czas wykonywania czynności ruch na tym skrzyżowaniu był utrudniony. Kierowca Scanii za spowodowanie tego wypadku został ukarany mandatem karnym.

Jak zarobić 16 punktów karnych w 2 minuty? Młoda kobieta w BMW pokazuje, że to możliweJak zarobić 16 punktów karnych w 2 minuty? Młoda kobieta w BMW pokazuje, że to możliweCzytaj dalej

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to jeden z głównych przyczyn stłuczek oraz wypadków na skrzyżowaniach. Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek podczas jazdy.

Szczególnie teraz w okresie zimowym podróżowanie samochodem generuje dodatkowe niebezpieczeństwa. Szczególnie groźna jest jazda po oblodzonej drodze. W takich warunkach o tragedię nie jest zbyt trudno.

Zobacz także w naszych serwisach

Następny artykuł