ZDrogi.pl > Aktualności > Tragedia na oblodzonej drodze. Młoda kobieta zginęła w strasznych okolicznościach
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:48

Tragedia na oblodzonej drodze. Młoda kobieta zginęła w strasznych okolicznościach

Wypadek Jarocin
KPP Jarocin

Wypadek, który zakończył się prawdziwą tragedią. Młoda kobieta zginęła po uderzeniu z drzewo. Nie miała żadnych szans na przeżycie.

Spora cześć tragicznych wypadków drogowych jest uzależniona od kilku zasadniczych czynników. Często decyduje o nich brawura, nadmierna prędkość czy też złe warunki, które panują w danym momencie na drodze.

Tak było w tym konkretnym przypadku. Każdy kierowca wie, że nawet najmniejszy błąd na oblodzonej drodze może doprowadzić do tragedii. Wystarczy chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe.

Do przerażającego zdarzenia doszło w czwartek, 3 grudnia na drodze Golina - Obra Stara  w powiecie jarocińskim. Około godziny 15.00 młoda kobieta z impetem wjechała w przydrożne drzewo.

Wstępne ustalenia policji są następujące. Kierująca samochodem osobowym marki Peugeot 206, jadąc od strony Obry Starej w kierunku Goliny, z nieustalonych przyczyn zjechała na pobocze a następnie uderzyła w drzewo. 

Wypadek może zmrozić krew w żyłach. Policja jednak nadal będzie starać się ustalić dokładne okoliczności tego wielkiej tragedii. 

Po przyjeździe na miejsce wypadku służb ratunkowych, rozpoczęto żmudną walkę o życie kobiety. Strażacy zastali ją zakleszczoną w aucie. Używając nożyc hydraulicznych rozcięli karoserię i wydobyli ją na zewnątrz. 

fot. KPP Jarocin

 Kobieta nie wykazywała żadnych czynności życiowych. Ratownicy medyczni podjęli natychmiastową reanimację, która niestety nie przyniosła pożądanego rezultatu.

Młodej ofiary tego przerażającego zdarzenia nie udało się uratować. Zmarła w wyniku rozległych obrażeń. Jest to kolejny tragiczny wypadek, do którego doszło w naszym kraju w ostatnim czasie.

Po raz kolejny polska policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

Gdy drogi są białe, pod śniegiem może znajdować się warstwa lodu, tworząca się szczególnie w miejscach zaniżonych i na terenach leśnych, znacznie zmniejszająca przyczepność kół - przekazała st. asp. Agnieszka Zaworska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Powiązane