ZDrogi.pl > Aktualności > Wybrał się na zakupy podczas kwarantanny. Tłumaczenie 45-latka dosłownie zwala z nóg
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:37

Wybrał się na zakupy podczas kwarantanny. Tłumaczenie 45-latka dosłownie zwala z nóg

Policja
policja.pl

Będąc na kwarantannie jechał do sklepu. Szokujące tłumaczenie 45-latka.

Niestety, ale epidemia wirusa Covid-19 znacząco wpływa na jakość naszego codziennego życia. Każdy z nas jest zobligowany do zachowania szczególnej ostrożności, a gdy zachodzi taka potrzeba musi respektować zasady domowej kwarantanny. 

Większość osób stosuje się do obowiązujących reguł, aczkolwiek zdarzają się wyjątki i odstępstwa od reguły. Idealnie obrazuje to przypadek z Hrubieszowa (woj. lubelskie), gdzie jeszcze przed Wielkanocą, tamtejsi policjanci zatrzymali skrajnie nieodpowiedzialnego rowerzystę.

Mężczyzna powinien przebywać na izolacji domowej. Jak się okazało, kompletnie zignorował on obowiązujące przepisy i wyjechał z domu by zrobić zakupy. W rozmowie z funkcjonariuszami powiedział, że opuścił dom, ponieważ zabrakło mu papierosów.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Jak się później okazało, delikwent zdążył odwiedzić aż dwa sklepy na terenie miasta. Mundurowi zdecydowali się odwieźć go do domu, a także przekazali, jaki konsekwencje prawne grożą mu za jego zachowanie. 

Dodatkowo, policjanci wybrali się do odwiedzonych przez mężczyznę sklepów, by dokonać dokładnej dezynfekcji. 

Niestety, ale sytuacja epidemiologiczna wymusza na obywatelach akceptacje, a także przestrzeganie obowiązujących obostrzeń. Osoby, które nie stosują się do reguł izolacji bądź też kwarantanny, narażają się na bardzo poważne kary. 

W takim przypadku, policja informuje służby sanitarne o popełnionym wykroczeniu, a także jego skali. Mogą one nałożyć na bardzo surowe kary finansowe. 

Mandat za takowe wykroczenie może wynosić aż 1000 złotych. Za narażenie innych osób na utratę zdrowia, bądź też życia, polski kodeks karny przewiduje karę od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Powiązane