ZDrogi.pl > Wideo > Wbił się w karetkę na skrzyżowaniu. Kto ponosi winę za ten incydent? - Wideo
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:05

Wbił się w karetkę na skrzyżowaniu. Kto ponosi winę za ten incydent? - Wideo

Bielskie Drogi.pl
Bielskie Drogi.pl

Niezwykle niebezpieczną sytuację zarejestrowano na jednym ze skrzyżowań w Bielsku-Białej. Kierowca osobowego Fiata z wielką siłą wbił się w pojazd uprzywilejowany. Kto tak naprawdę ponosi winę za ten groźny incydent?

Nie od dziś wiadomo, że brak odpowiedniej koncentracji za kierownicą może mieć bardzo poważne konsekwencje. Nawet najmniejsza chwila nieuwagi może prowadzić do wielu kuriozalnych zdarzeń.

Do jednego z takich incydentów doszło w poniedziałek 25 października na jednym z bielskich skrzyżowań. Karetka pogotowia zderzyła się z samochodem osobowym.

Moment zdarzenia został zarejestrowany przez jednego z kierowców, którzy stali na czerwonym świetle.

Nagle na skrzyżowanie wjechał pojazd uprzywilejowany. Wiadomo, że w tym samym czasie na sygnalizatorze zaświeciło się czerwone światło. Warto podkreślić, że kierowca ambulansu miał prawo na kontynuowanie jazdy. Niestety, ale jeden z kierowców nie zdołał zauważyć, że karetka przecina ruchliwe skrzyżowanie.

Niestety, ale doszło do groźnego zderzenia. Impet uderzenia był naprawdę ogromny.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

<div id=”onnetworkPlayer”></div><script async type="text/javascript" src="https://video.onnetwork.tv/embed.php?sid=Mkt5LDF0eTEsMA==&cid=onnetworkPlayer"></script> Kierujący fiatem poruszał się ze znaczną prędkością i nie był w stanie zauważyć przejeżdżającego ambulansu. W tej sytuacji wina nie jest po jego stronie, ponieważ był on upoważniony do kontynuowania jazdy.

Warto podkreślić, że każdy kierowca ma obowiązek ustąpienia pierwszeństwa pojazdowi uprzywilejowanemu.

Jednak w tym konkretnym przypadku to właśnie kierujący karetką zostanie uznany za winnego, ponieważ podjął ryzyko przejazdu przez skrzyżowanie pomimo czerwonego światła.

Finalnie zarówno osobowy fiat bravo, jak i ambulans nie nadawały się do dalszej jazdy. Na miejsce zadysponowano inną ekipę ratunkową, która przejęła obowiązki poszkodowanej jednostki.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected];

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.plArtykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Bielskie Drogi