ZDrogi.pl > Na drogach > Warmińsko-Mazurskie. Auto spadło ze skarpy, nie żyje jedna osoba, trzy są w szpitalu
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:55

Warmińsko-Mazurskie. Auto spadło ze skarpy, nie żyje jedna osoba, trzy są w szpitalu

wypadek-nie-zyje-pasazer
Youtube.com E-lubawa

Tragiczny wypadek w Tuszewie pod Lubawą (woj. warmińsko-mazurskie). Auto spadło ze skarpy i zostało zmiażdżone. Jedna osoba nie żyje, trzy są w szpitalu.

Jak podaje portal e-lubawa.pl, do zdarzenia doszło 22 maja na drodze wojewódzkiej numer 541 na odcinku Tuszewo - Lubawa koło godziny 20.00. Honda wypadła z drogi, przebiła barierki dla pieszych, wjechała w drzewo, a następnie spadła ze skarbu. W środku jechało pięć osób.

Tragiczny wypadek, nie żyje 25-latek, trzy osoby w szpitalu

Dla portalu e-lubawa.pl wypowiedziała się asp. Joanna Kwiatkowska, Oficer Prasowy KPP w Iławie. Według wstępnych ustaleń policji 20-latka siedząca za kierownicą nie dostosowała prędkości do warunków ruchu. Musiała jechać bardzo szybko, bo przebiła barierki, które mają chronić pieszych przed takimi sytuacjami.

Na miejscu zginął jeden z pasażerów, 25-letni mężczyzna. Pozostałe trzy osoby zostały zabrane do szpitala. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR i jak podaje Polsat News, jedna z ofiar jest w ciężkim stanie. Policja bada przyczyny zdarzenia, udało się ustalić, że kierująca hondą była trzeźwa.

Według portalu e-lubawa.pl, na miejscu pracowały strażacy i policjanci z KPP Iława. Na miejsce przyjechały także zespoły ratunkowe z okolicznych miejscowości, m.in. z Rybna, Nowego Miasta i Lubawy. Na czas prac służb DW 541 była kompletnie zablokowana.

Przyczyną wypadku była prędkość. Nie dajmy się zmylić dobrym warunkom na drodze

Obecnie poprawiła się pogoda, więc wiele osób zmylonych dobrymi warunkami, wciska mocniej gaz. To jednak błąd, bo zderzenie przy wysokiej prędkości jest zawsze tak samo groźne. Dlatego pamiętajmy o przestrzeganiu ograniczeń prędkości na drodze, bo odpowiadamy nie tylko za życie swoje, ale także innych uczestników drogi i naszych pasażerów.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: e-lubawa.pl

Tagi: Wypadek