Volkswagen ID4
Źródło: Motor 1

Elektryczna premiera roku. Volkswagen ID.4. Niemiecki koncern rozpoczyna produkcję SUV-ów na prąd

Piotr DutkaPiotr Dutka
21 Sierpnia 2020

Volkswagen rozpoczął produkcję elektrycznych SUV-ów. Model ID.4 ma stać się flagowym reprezentantem niemieckiej marki. Koncern z Wolfsburg ma zamiar powoli przejmować segment EV, produkując takie perełki jak właśnie wyżej wspomniane ID.4. Czy misja elektryfikacja marki zakończy się sukcesem?

Volkswagen ID.4, czyli elektryczna premiera roku. Samochód na pierwszy rzut oka wygląda nieziemsko.

VW ID.4 wszedł do produkcji seryjnej i od razu stał się drugim modelem ID niemieckiej marki oferowanym w gamie samochodów elektrycznych. Pierwszym samochodem z gamy ID jest słynny ID.3.

Pierwszy SUV na prąd zostanie zmontowany w fabryce w Zwickau. Nakłady finansowe niemieckiego koncernu w inwestycję w samochody elektryczne wynoszą aż 11 miliardów euro. Jest to 1/3 całkowitych nakładów marki od bieżącego do 2024 roku.

Volkswagen ma zamiar stać się królem segmentu EVVolkswagen ma zamiar stać się królem segmentu EV
fot. Volkswagen

VW liczy na to, że do 2025 roku wypuści na rynek około 1,5 miliona pojazdów elektrycznych. Hitem sprzedaży ma zostać wyżej wspomniany model ID.4.

Wideo - Przerażający wypadek. Motocyklista przeleciał nad samochodem. Był poszukiwany przez policjęWideo - Przerażający wypadek. Motocyklista przeleciał nad samochodem. Był poszukiwany przez policjęCzytaj dalej

ID.4 jest lekko inspirowany z niegdysiejszego konceptu ID Crozz, sprzed kilku lat. Pojazd będzie wyposażony w szereg akumulatorów, zapewniających solidny zasięg 500 kilometrów na jednym ładowaniu. Będzie również możliwość ładowania baterii od 0-80% pojemności w około 30 minut za pomocą szybkiej ładowarki.

Volkswagen ma zamiar stać się królem segmentu EVSamochód wygląda naprawdę obiecująco
fot. Volkswagen

Volkswagen ma nadzieję, że model ID.4 będzie sprzedawany globalnie. Mowa tutaj nie tylko o rynku europejskim, ale również Chinach czy USA.

Zobacz także:

1. Rząd chce wprowadzić nowe ograniczenie prędkości. Szykuje się nowy martwy przepis.

2. Wideo - Koszmarny wypadek. Przerażające dachowanie przy ponad 100 km/h

3. Wideo - Niemiec w BMW groził Polakowi niebezpiecznym narzędziem. Policja nie zareagowała na zgłoszenie

4. Zenek Martyniuk kupił nowego Mercedesa. Cena? Powala na kolana

5. Wideo- Tragiczny wypadek. Cysterna spadła z wiaduktu po zderzeniu z Oplem Corsą

Następny artykuł