Viper GTS Cs
Źródło: Mecum’s Kissimmee auction

Jedyny taki Viper GTS CS na świecie - coś dla prawdziwych petrolheadów

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
2 Grudnia 2020

Viper GTS CS to jedyny egzemplarz, który faktycznie powstał, spośród planowanej limitowanej edycji 50 sztuk. Tak wyjątkowe auto z pewnością osiągnie zawrotną cenę na aukcji. Cena wyjściowa? Skromne 333 tys. złotych.

Jedyny istniejący Dodge Viper GTS CS trafi na aukcję na początku przyszłego roku.

Stworzony w ramach działań Carroll Shelby i Fitzgerald Motorsports, Viper GTS CS ma unikalny wygląd zewnętrzny z przodem inspirowanym legendarną Shelby Cobrą , niestandardowymi bocznymi otworami wentylacyjnymi i przyciągającymi wzrok 18-calowymi kołami.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Viper GTS CS to wyjątkowa wersja jednego z najbardziej narowistych aut

Odważny design jest kontynuowany w kabinie, gdzie znajdują się czerwono-złote skórzane fotele z czteropunktowymi pasami. Są też specjalne listwy progowe i wyszywane podpisy Carrolla Shelby.

Większe zmiany zaszły pod maską, ponieważ Viper został wyposażony, m.in. w zmodyfikowany dolot, nowe ECU i wydajny układ wydechowy.
Dzięki tym modyfikacjom 8,0-litrowy silnik V10 generuje 480 KM to o 30 KM więcej niż w przypadku standardowego modelu (450 KM).

Viper GTS CS

Były plany zbudowania 50 sztuk Vipera GTS CS, podzielonych równo między coupé i roadstery, ale ten pomysł został odrzucony ze względu na pogarszający się stan zdrowia Carolla Shelby.

W rezultacie jest to jedyny model, jaki kiedykolwiek powstał.To pierwszy przypadek, kiedy samochód został wystawiony na sprzedaż, ponieważ przez dziesięciolecia pozostawał w rękach swojego pierwotnego właściciela. Jego historia jest jednak dobrze udokumentowana i zawiera certyfikat autentyczności.

Viper GTS CS

Viper GTS CS cena?

Zakładana cena sprzedaży to około 89 900 USD (333 tys. złotych), ale najprawdopodobniej licytacja zakończy się znacznie wyżej.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł