ZDrogi.pl > Aktualności > VAG dostał bajońskę ofertę za Lamborghini. Opiewa na 7,5 miliarda euro
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:55

VAG dostał bajońskę ofertę za Lamborghini. Opiewa na 7,5 miliarda euro

lamborghini-zmiana-wlasciciela
Unsplash.com sebastiaan stam

Grupa VAG posiada Lamborghini od 1998 roku, gdy przejęło je Audi. Teraz sytuacja może się zmienić, bo włoską legendą zainteresował się wyjątkowo bogaty Szwajcar. Zaoferował aż 7,5 miliarda euro.

Jak twierdzi portal Autocar, niedawno powstała brytyjsko-szwajcarska firma chce zakupić od grupy VAG firmę Automobili Lamborghini. Choć niemiecki koncern niedawno podkreślał, że włoska marka jest nie na sprzedaż, to Quantum Group AG ma mocne argumenty w postaci 7,5 mld euro (ok. 34 mld zł).

Lamborghini zmieni właściciela? VAG dostał hojną ofertę

Kto stoi za Quantum? Rea Stark, czyli współzałożyciel Piech Automotive, w którego zarządzi zasiada syn Ferdinana Piecha (przewodniczącego rady nadzorczej VAG), Anton Piech i były CEO Porsche, Matthias Muller. Czyli gdyby doszło do ew. zmiany właściciela Automobili Lamborghini, można powiedzieć, że firma zostałaby w rodzinie.

Piech Automotive w 2019 roku na targach w Genewie zaprezentował swój własny prototyp supersamochodu elektrycznego. Co za tym idzie, można by się spodziewać, że gdyby transakcja doszła do skutku, nowy właściciel pracowałby właśnie nad podobnymi rozwiązaniami. Warto przypomnieć, że Lamborghini zapowiedziało, że do 2025 roku zaprezentuje w pełni elektryczny model.

Oferta wykupu Lamborghini ma również pewne "kruczki"

Warto jednak zaznaczyć, że z tego co pisze portal Autocar, szwajcarskiej firmie wcale nie chodzi o kompletne przywłaszczenie sobie marki. Firma chciałaby zachować strategiczne partnerstwo z grupą Volkswagen AG, co oznaczałoby dzielenie ze sobą technologii, w tym dotyczącej aut elektrycznych.

Co ciekawe, jeszcze jakiś czas temu pojawiały się pogłoski, jakoby Volkswagen AG chciałby się pozbyć Lamborghini. Jednak Audi szybko zdementowało pogłoski, twierdząc, że firma nie jest na sprzedaż. Pytanie jednak, czy hojna oferta od Szwajcarów nie doprowadzi do zmiany zdania.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: BWidziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Autocar

Powiązane