ZDrogi.pl > Wideo > Uliczny ogranicznik zbiera żniwo. Dla kierowców to prawdziwe wyzwanie - Wideo
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 15:04

Uliczny ogranicznik zbiera żniwo. Dla kierowców to prawdziwe wyzwanie - Wideo

Ogranicznik szerokości uszkadza średnio dwa auta tygodniowo
YouTube: Aaron

Każdy z nas spotkał się w swoim życiu z sytuacją, w której pozornie dobry pomysł stwarza poważne problemy na drodze. Doskonałym tego przykładem jest ogranicznik szerokości, który znajduje się na Woodmere Avenue w miejscowości Watford (Wielka Brytania).

Zadaniem ogranicznika jest uniemożliwienie wjazdu autom dostawczym na osiedlową drogę. Jak widać w aplikacji Google Maps, przez barierę nie przejadą pojazdy o szerokości większej niż 210 cm.

Wielu kierowców jednak ma problem ze zmieszczeniem się w wąskiej przestrzeni pomiędzy krawężnikami. Doszło do tego, że w ciągu ostatnich sześciu tygodni uszkodzonych tam zostało... dwanaście pojazdów. To aż dwa zdarzenia tygodniowo!

Problem jest na tyle duży, że mieszkańcy okolicy zainstalowali kamery, które dokumentują każdą taką kolizję... dzięki nim możemy zobaczyć, że problem faktycznie jest poważny.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Najechanie na ogranicznik kończy się zwykle fatalnie

Wskutek najechania na krawężnik auta wybijane są w powietrze i nadziewają się na grube metalowe słupy - często kończy się to na uszkodzonych felgach, zawieszeniach, czy nawet na unieruchomieniu silnika (wskutek zniszczenia miski olejowej).

Sprawa wydaje się na tyle poważna, że lokalny polityk, Dean Russell, poruszył tę kwestię i złożył wniosek o instalację innego ogranicznika szerokości, który pozwoli uniknąć niebezpiecznych oraz kosztownych zdarzeń.

Sami mieszkańcy sugerują całkowitą rezygnację z ograniczników, ponieważ według nich tworzą one jedynie zagrożenia, nie dając realnych korzyści.

Nagranie udostępniamy poniżej:

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected];

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: namasce.pl