ZDrogi.pl

YouTube: Aaron

Uliczny ogranicznik zbiera żniwo. Dla kierowców to prawdziwe wyzwanie - Wideo

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Każdy z nas spotkał się w swoim życiu z sytuacją, w której pozornie dobry pomysł stwarza poważne problemy na drodze. Doskonałym tego przykładem jest ogranicznik szerokości, który znajduje się na Woodmere Avenue w miejscowości Watford (Wielka Brytania).

Zadaniem ogranicznika jest uniemożliwienie wjazdu autom dostawczym na osiedlową drogę. Jak widać w aplikacji Google Maps, przez barierę nie przejadą pojazdy o szerokości większej niż 210 cm.

Wielu kierowców jednak ma problem ze zmieszczeniem się w wąskiej przestrzeni pomiędzy krawężnikami. Doszło do tego, że w ciągu ostatnich sześciu tygodni uszkodzonych tam zostało... dwanaście pojazdów. To aż dwa zdarzenia tygodniowo!

Problem jest na tyle duży, że mieszkańcy okolicy zainstalowali kamery, które dokumentują każdą taką kolizję... dzięki nim możemy zobaczyć, że problem faktycznie jest poważny.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Najechanie na ogranicznik kończy się zwykle fatalnie

Wskutek najechania na krawężnik auta wybijane są w powietrze i nadziewają się na grube metalowe słupy - często kończy się to na uszkodzonych felgach, zawieszeniach, czy nawet na unieruchomieniu silnika (wskutek zniszczenia miski olejowej).

Sprawa wydaje się na tyle poważna, że lokalny polityk, Dean Russell, poruszył tę kwestię i złożył wniosek o instalację innego ogranicznika szerokości, który pozwoli uniknąć niebezpiecznych oraz kosztownych zdarzeń.

Sami mieszkańcy sugerują całkowitą rezygnację z ograniczników, ponieważ według nich tworzą one jedynie zagrożenia, nie dając realnych korzyści.

Nagranie udostępniamy poniżej:

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected];

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: namasce.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wideo

Kierowca Bolta wyrzucił niewidomą z samochodu. Nie chciał podróżować z psem
Czytaj więcej >

Wideo

Kurier nie zauważył pociągu. Niewiele zostało z jego auta
Czytaj więcej >

Wideo

Kierowca audi w porę zauważył pędzące za nim auto. Uciekł w ostatniej chwili
Czytaj więcej >

Wideo

W ułamku sekundy wylądowała na jezdni. Skuterzystka miała ogromnego pecha
Czytaj więcej >

Wideo

Policjanci z Bydgoszczy ukarali ośmiu kierowców. Wszystko dzięki dronowi - Wideo
Czytaj więcej >

Wideo

O mały włos od tragedii. Kierowca Audi niemal potrącił dziewczynkę - Wideo
Czytaj więcej >
Piotr Szczurowski

Moim zdaniem samochody są najbardziej zbliżonym do żywej istoty tworem człowieka. Każdy ma swój charakter, historię i potrafi budzić emocje. Od kilkunastu lat śledzę na bieżąco świat motoryzacji, choć najbliższe memu sercu są pojazdy z przełomu lat 80/90. Jestem głównym wydawcą portalu zDrogi.pl i dzielenie się pasją z użytkownikami naszego serwisu sprawia mi ogromną satysfakcję.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]