ZDrogi.pl > Na drogach > Ukrainiec przewoził nielegalnych imigrantów. Został zatrzymany przez policję
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:06

Ukrainiec przewoził nielegalnych imigrantów. Został zatrzymany przez policję

Podlaska Policja
Podlaska Policja

Świadkami nietypowego zdarzenia byli funkcjonariusze z krakowskiego oddziału prewencji, stacjonujący na terenie Bielska Podlaskiego. Zatrzymali do kontroli samochód dostawczy. Gdy zajrzeli do środka, dosłownie zaniemówili.

Do tej niezwykle nietypowej kontroli doszło w niedziele 21 listopada tuż po godzinie 14.00. Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, którzy znajdują się na posterunku kontrolnym w Bielsku Podlaskim, postanowili zatrzymać do kontroli drogowej busa na mazowieckich tablicach rejestracyjnych.

Jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę.

W toku przeprowadzonych działań ustalano, że za kierownicą znajduje się 37-letnie obywatel Ukrainy.

Gdy mundurowi zajrzeli do przestrzeni ładunkowej pojazdu, dosłownie oniemieli.

>

Okazało się, że w środku znajdowało się kilkadziesiąt innych osób. Przeprowadzone dochodzenie wykazało, że byli to nielegalni imigranci.

Policjanci ujawnili łącznie 29 obywateli Iraku, którzy podróżowali dostawczakiem, siedząc na podłodze.

>

Mężczyźni byli wycieńczeni, głodni i spragnieni. Wszyscy nielegalnie przebywali na terenie naszego kraju.

Funkcjonariusze szybko zadbali o ich potrzeby, dając mężczyznom wodę, a po przewiezieniu na komisariat również ciepły posiłek.

Na szczęście żaden z nielegalnych pasażerów busa nie potrzebował niezbędnej pomocy medycznej i mężczyźni ostatecznie zostali przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej.

Teraz bezczelny 37-latek odpowie za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy. Szczegółowe okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane przez lokalną policję.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected];

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na Facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Źródło: Podlaska Policja

Powiązane