ZDrogi.pl > Na drogach > Stracił panowanie nad autem i zderzył się z traktorem. 24-latek nie żyje
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:55

Stracił panowanie nad autem i zderzył się z traktorem. 24-latek nie żyje

traktor-kierowca-audi
Łódzka Policja

Audi A6 zderzyło się z traktorem. Jak ustaliła policja, kierujący osobówką stracił panowanie nad autem. Niestety, sprawca zdarzenia zginął.

Do zderzenia audi z traktorem doszło 28 maja koło godziny 18 w miejscowości Kąty Walichnowskie (woj. łódzkie). Jak ustalili funkcjonariusze, ciągnik rolniczy jechał prawidłowo. Poważny, bo kosztujący życie błąd popełnił kierowca audi.

Kierowca audi stracił panowanie nad autem i wjechał w traktor

Według ustaleń policji 24-latek kierujący audi nie dostosował prędkości do złych warunków atmosferycznych. W efekcie stracił panowanie nad autem i zjechał na prawe pobocze, a następnie na przeciwległy pas ruchu. W tym momencie z naprzeciwka jechał traktor z przyczepą.

Audi zderzyło się z ciągnikiem rolniczym. 24-latek zmarł w wyniku odniesionych obrażeń, 34-latek kierujący traktorem przeżył. Policjanci na miejscu zdarzenia przeprowadzili śledztwo, wykonując szkice i fotografie. Zwłoki kierowcy audi zostały zabezpieczone przez prokuraturę.

Wraki traktora i audi będą badane przez prokuraturę

Na czas trwania sprawy, zarówno traktor, jak i audi trafiły na policyjny parking strzeżony. Prokuratura będzie prowadzić postępowanie w sprawie śmierci 24-letniego kierowcy.

Policja po raz kolejny apeluje do kierowców o ostrożność. Pamiętajmy, że ograniczenia prędkości to jedno, a warunki atmosferyczne to drugie. Jeśli pogoda nie sprzyja, warto zdjąć nogę z gazu i jechać nawet poniżej przepisowej prędkości, jeśli takie rozwiązanie uznamy za bezpieczne.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Łódzka Policja

Tagi: Wypadek Audi
Powiązane