ZDrogi.pl > Na drogach > Starszy kierowca spowodował groźny wypadek. Nie zauważył stojącego auta - Wideo
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 15:01

Starszy kierowca spowodował groźny wypadek. Nie zauważył stojącego auta - Wideo

Starszy kierowca uderzył w auto stojące na S3. Cztery osoby ranne
YouTube: Sebastian Loki

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło na drodze S3 w kierunku Legnicy. W niedzielę (29 sierpnia) mężczyzna w wieku około 65-lat jechał kończącym się pasem drogi. Gdy postanowił zmienić pas ruchu, uderzył w stojący pojazd.

Wskutek zdarzenia srebrne auto dachowało. W srebrnym aucie znajdowały się cztery osoby, ale szczęśliwie nikt poważnie nie ucierpiał. Jak czytamy w opisie filmu, oba pojazdy nadają się jedynie do kasacji. Autor nagrania podkreśla, że kierowca mercedesa był w podeszłym wieku... i powinien zostać skierowany na badania, które zdecydują o jego powrocie za kółko.

Według danych Komisji Europejskiej śmiertelność kierowców powyżej 75. roku życia jest aż pięciokrotnie wyższa niż wynosi średnia dla wszystkich kierujących. Ponadto obrażenia, które odnoszą kierowcy 75+, są zazwyczaj dwukrotnie groźniejsze dla ich zdrowia i życia..

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Starsi kierowcy nie są tak groźni, jak zwykło się sądzić

Zdaniem nagrywającego wszyscy kierowcy powyżej 65 roku życia powinni co roku być sprawdzani (pod kątem refleksu i wzroku), aby wyeliminować zdarzenia podobne do tych na nagraniu.

W świetle statystyk starsi kierowcy są mniejszym zagrożeniem na drogach niż ci najmłodsi. Spośród 26 534 wypadków drogowych powstałych z winy kierujących, do których doszło w Polsce w 2019 roku, aż 18,5% to wina nie seniorów, a kierowców z przedziału wiekowego 18-24 lata. 

W aż 37,6% wypadków spowodowanych przez owych młodych kierowców przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, czyli po prostu brawurowa i szybka jazda - czytamy w raporcie mubi.pl

A wy? Uważacie, że starsi kierowcy powinni być poddawani regularnym badaniom?

Nagranie udostępniamy poniżej:

Źródło: zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl