ZDrogi.pl
STOP PIRAT

Stop Pirat Youtube

Starsza kobieta upadła na ulicy. Reakcja kierowców była godna podziwu - Wideo

13 Maja 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

O tym, że okazane dobro zawsze powraca, nie trzeba nikogo dłużej przekonywać. Warto jednak podkreślić, że każdy z nas jest zobligowany do udzielenia pomocy osobie poszkodowanej w przypadku narażenia czyjegoś zdrowia, bądź też nawet życia.

Poniższe wideo przedstawia bardzo niebezpieczną sytuację, która mogła w negatywny sposób odbić się na zdrowiu, a nawet życiu pewnej starszej kobiety. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez jednego z nadjeżdżających kierowców w Puławach na Lubelszczyźnie.

Uchwycił on moment, w którym jeden z poprzedzających go kierujących, zauważył, że wiatr porwał z kapelusz z głowy starszej kobiecie. Mężczyzna zjechał blisko prawej krawędzi jezdni, by umożliwić jej zabranie elementu garderoby.

Monitorował sytuację, tak by zapewnić jej bezpieczeństwo. Incydent miał miejsce na skrzyżowaniu ulic Piaskowej oraz Leśnej.

Potężne uderzenie

Chłopiec na rowerze elektrycznym wbił się w ogrodzenie. Zawiodły hamulce - Wideo

CZYTAJ DALEJ

Niestety, ale starsza Pani, w pewnym momencie potknęła się na chodniku i uderzyła twarzą w nasyp. Warto podkreślić, że w zamortyzował on upadek, przez co nie doznała ona poważniejszych obrażeń.

Sytuację widzieli kierowcy znajdujący się wówczas na drodze. Bez chwili wahania wybiegli ze swoich samochodów, by udzielić pomocy potrzebującej.

Jak można przeczytać w opisie filmu na kanale STOP PIRAT, staruszka nie potrzebowała pomocy medycznej. Podziękowała wszystkim zaangażowanym, a także pochwaliła ich postawę. Na nagraniu można zauważyć, że jest w stanie się normalnie poruszać.

Oglądając poniższy materiał, należy podkreślić, a także uhonorować zachowanie bohaterów tego wideo. Sam fakt takiej, a nie innej postawy jest godny podziwu.

Warto zaznaczyć, że zgodnie z artykułem 162 k § 1, każdy z nas jest zobowiązany do udzielenia pomocy w przypadkach narażenia czyjegoś zdrowia lub życia na niebezpieczeństwo.

Źródło:
STOP PIRAT

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.plPodobne artykuły

Kierowca agresywny atak

Na drogach

Nowy Sącz. Agresywny pasażer rzucił się na kierowcę - Wideo

Czytaj więcej >
Mercedes wypadek w deszczu

Na drogach

Wypadek w trakcie ulewy. Dwa Mercedesy zderzyły się czołowo

Czytaj więcej >
Kierowca forda mondeo

Na drogach

Niepotrzebna eskalacja agresji na drodze. Winna była osoba trzecia - Wideo

Czytaj więcej >
Ochotnicza Straż Pożarna w Cybince

Na drogach

Osobowe BMW rozbiło się na przydrożnym drzewie. Młody kierowca nie miał szans na przeżycie

Czytaj więcej >
Kolizja parkingowa nie powiadomił poszkodowanej

Na drogach

Po "przycierce" obiecał kontakt z poszkodowaną. Nie wiedział, że jest nagrywany - Wideo

Czytaj więcej >
Ciężarówka kolizja z Sharanem

Na drogach

Próbował wyhamować kierowcę ciężarówki. Szybko tego pożałował - Wideo

Czytaj więcej >