ZDrogi.pl > Na drogach > Słynna Zakopianka zalana. Przez ulewy wylał lokalny potok - Wideo
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:59

Słynna Zakopianka zalana. Przez ulewy wylał lokalny potok - Wideo

zakopianka-zalana
Youtube.com Tatromaniak

Zakopianka była nieprzejezdna przez kilka godzin. Ulewy doprowadziły do wylania lokalnego potoku. Barierki były niewidoczne, a woda sięgnęła wysokości pół metra.

Zakopianka to popularna, dwujezdniowa trasa z Krakowa do Zakopanego, składająca się z drogi krajowej nr 7 i drogi krajowej numer 47. Do utrudnień doszło na wysokości miejscowości Głogoczów. Po opadach deszczu w nocy wylał potok.

Zakopianka zalana, woda sięgała pół metra

Poziom wody na Zakopiance wynosił ok. pół metra, przykrył nawet barierki pomiędzy obiema jezdniami. Koło godziny 9 rano sytuacja się poprawiła. Policja wpuściła kierowców na trasę, ale kierowała ruchem. Wciąż zalane były skrajne pasy jezdnie.

Co więcej, przelanie się wody przez trasę doprowadziło do powstania zwałów błota na trasie, które mogą stanowić zagrożenie dla kierowców. Służby apelują, aby jechać ostrożnie i unikać wysokich prędkości, gdyż w takich warunkach nietrudno o wypadek.

Nie tylko zakopianka została zalana, ale także całe miejscowości

Ulewy doprowadził do powodzi w Krzyszkowicach, Głogoczowie, Krzywaczce oraz Jaworniku. Zalana została nie tylko trasa, ale także nieruchomości. Z kolei w Krzyszkowicach doszło do zniszczenia dwóch mostów. Strażacy pracują nad wypompowywaniem wody.

Póki co, na szczęście nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych. W Niemczech sytuacja była jednak znacznie poważniejsza, doszło do osunięć ziemi i ofiar w ludziach. Zalało również część dojazdu na autostradzie, jak i odcinka zamkniętej trasy, z którego oderwał się spory kawał asfaltu i popłynął z nurtem rzeki. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.

Źródło: RMF24

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl