Skuter, który musisz nadmuchać
Źródło: Materiały Prasowe

Tego jeszcze nie było. Ten skuter przed jazdą musisz napompować

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
15 Października 2020

Skuter, który mieści się do sportowej torby? Tego jeszcze nie było! Poimo prezentuje innowacyjny produkt - czy faktycznie istnieje zapotrzebowanie na tego typu projekty?

Poimo, bo tak nazywa się bohater tego artykułu, to elektryczny skuter, który przed jazdą należy... napompować.

Nazwa to skrót od POrtable and Inflatable Mobility (przenośna i nadmuchiwana mobilność?) - szalenie łatwego w transporcie elektrycznego pojazdu/skutera.

Skuter, który musisz napompować? Faktycznie potrzebny?

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Kierowca BMW w końcu odpowie za śmiertelny wypadek pod Warszawą. Sąd jest bezlitosny

skuter, który musisz nadmuchać

Produkt został po raz pierwszy zaprezentowany na konferencji ACM CHI przez zespół z Uniwersytetu w Tokio. Twórcy postanowili wprowadzić rozwiązania, które pozwolą na daleko idącą indywidualizację skutera. Każdy użytkownik może mieć skrojony wedle potrzeb pojazd.

Wszystko zaczyna się od zrobienia serii zdjęć klienta w pozycji siedzącej w pozycji, jakiej oczekują od finalnego produktu. Specjalne oprogramowanie na podstawie fotografii tworzy komputerowy model 3D pojazdu, który ostatecznie trafia do realizacji przez producenta.

W międzyczasie klienci mogą za pośrednictwem aplikacji wprowadzić zmiany, wpływając na finalny produkt.

skuter, który musisz nadmuchać

Skuter napędzany jest silnikiem elektrycznym. Pojazd może przybrać niemal dowolną formę

Pojazd składać się może maksymalnie z siedmiu oddzielnie nadmuchiwanych sekcji (licząc koła) i napędzany jest przez bezszczotkowy silnik elektryczny.

Całość waży podobno około 9 kg i pozwala gnać z prędkością 6 km/h. Akumulatory pozwalają na godzinę jazdy. Szybko licząc - zasięg pojazdu to 6 kilometrów.

skuter, który musisz nadmuchać

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Mycie samochodu zimą. Kierowco, podpowiadamy jak dbać o auto podczas syberyjskich mrozówMycie samochodu zimą. Kierowco, podpowiadamy jak dbać o auto podczas syberyjskich mrozówCzytaj dalej

Następny artykuł