ZDrogi.pl > Motorsport > Saudyjczycy wprowadzili nietypowe restrykcje dla F1. Kibice i zawodnicy będą rozczarowani
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:04

Saudyjczycy wprowadzili nietypowe restrykcje dla F1. Kibice i zawodnicy będą rozczarowani

Grand Prix 24H
Formula 1 24H

Już wkrótce długo wyczekiwane, Grand Prix Arabii Saudyjskiej. Jak się okazuje, historyczny wyścig jest naznaczony kilkoma zakazami. Kierowcy oraz kibice nie będą mieli powodów do zadowolenia.

5 grudnia bieżącego roku na terenie Arabii Saudyjskiej odbędzie się pierwszy w historii wyścig Formuły 1. Grand Prix zostanie zorganizowane na ulicznym torze w Dżuddzie. Jak wiadomo, zawody odbędą się w bardzo wysokiej temperaturze.

Jak się okazuje, organizatorzy wydarzenia wprowadzili szereg restrykcyjnych przepisów. Kilka z nich jest szczególnie kuriozalnych.

Warto zaznaczyć, że w chwili obecnej, tor nie jest jeszcze ukończony, aczkolwiek jego budowa idzie w dobrym kierunku. Promotorzy wyścigu zapewniają, że termin nie ulegnie zmianie, a wydarzenie nie jest w żadnej sposób zagrożone.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Nie od dziś wiadomo, że kraje arabskie posiadają bardzo restrykcyjne przepisy. W tej kwestii również i Arabia Saudyjska prezentuje podobne podejście. O tym fakcie, już wkrótce przekonają się kibice, jak i kierowcy F1, którzy zgromadzą się na torze w Dżuddzie.

Według informacji przekazanych przez portal motorsport.com, w głównej mierze chodzi o stosowanie się osób biorących udział w wydarzeniu, do określonego dress code-u.

Saudyjczycy oczekują, że wszystkie osoby zgromadzone na torze będą miały zakryte ręce i nogi. W praktyce oznacza to nakaz noszenia długich spodni, czy też koszul. Obowiązywać będzie również zakaz ubierania ubrań z przeźroczystych materiałów.

Restrykcyjne przepisy dotkną również kobiet. Panie będą zobowiązane do założenia spodni albo spódnic zakrywających kolana.

Co ciekawe, również makijaż nie może być zbyt intensywny.

Jak przekazał portal SportoweFakty.pl, przedstawiciele saudyjskich władz poprosiły personel i kierowców F1 o to, by publicznie nie okazywali swoich uczuć. Zakazany jest również wulgarny język.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected];

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: SportoweFakty.pl

Powiązane